DO SZPARGAŁA I KOLEGÓW

MILSIMowy Hyde Park

Moderatorzy: Python, Grey

DO SZPARGAŁA I KOLEGÓW

Postprzez Python » 20 lis 2008, o 11:06

Panowie,

Szpargał
Thor_
Hohol
Wieszak
Genua

Od kiedy zainstalowaliście się na forum warriora, próbujcie zniszczyć system CCS i wyśmiać mazowieckich graczy milsimowych.

Twierdzicie, że wiecie najlepiej jak powinien wyglądać i czym jest PRAWDZIWY milsim. Przyznaję, w swej słabości dopuszczam do siebie myśl, że nie jestem nieomylny i są na świecie ludzie mądrzejsi ode mnie.
Dlatego od początku CCS, dyskutowaliśmy na tym forum pomysły. Dyskutowaliśmy czyli wymienialiśmy argumenty. Rozmowa z Wami prowadza się do tego że pytacie mnie czy aby czytam tyle literatury co wy, czy mam od Was wyższy stopień wojskowy oraz czy uprawiam jakiś sport.

Nie jest to poziom do jakiego przywykłem na tym forum, kiedy dzieliliśmy się doświadczeniami i przemyśleniami,a nie obrzucaliśmy się epitetami.

Jest na tym forum wiele osób które nie podzielają mojej wizji milsimów, ale nigdy się z tego powodu nie wyzywamy. Uważamy bowiem że w różnorodności siła i każdy powinien robić takie milsimy jakie uważa za ciekawe. Tak buduje się wzajemny szacunek, oparty na pewnych wartościach które uznajemy w naszym mazowieckim środowisku, uczciwości i zaufaniu.


Może jednak Wy macie rację ?
Poznacie ich po owocach mówią - ale znane mi Wasze owoce to:

B20 - milsim polegający m.in. na zniszczeniu radaru - ale tego radaru nie było (pewnie to nasza wina że na Mazowszu widujemy prawdziwe radary i nie wyglądają jak namioty)

POŚCIG - milsim o ewakuacji śmigłowcem, gdzie ewakuujecie się z lasu (pewnie w mazowieckim lata za dużo śmigłowców i wiemy jak działają - też nasza wina)

Na swoich milsimach systemach używacie UPROSZCZONEGO CCS, który zapewnia MNIEJSZĄ REALNOŚĆ ran, medyków itp.

Ale może pomimo to WIECIE LEPIEJ - OK.

Proszę zatem, przedstawcie nam Wasz autorski system, który będzie lepiej niż CCS opisywał wszystkie aspekty pola walki. Pokażcie nam JAK ROBIĆ PRAWDZIWE MILSIMY DLA WYGAROWCÓW, a nie zabawy jak napisał Thor_.

Czekam.
Python
kapitan
 
Posty: 5742
Dołączył(a): 3 sie 2005, o 17:34

Postprzez CASE » 20 lis 2008, o 11:26

No to pojechałeś, stary...
Obrazek
Irish Bloody Irish
Avatar użytkownika
CASE
sierżant
 
Posty: 515
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 21:22
Lokalizacja: Royal Irish Rangers

Postprzez union123 » 20 lis 2008, o 11:33

Witajcie Wszyscy
Ale po co? jedni chcą tak inni inaczej ?
Przeciez każdy rozsądny człowiek wie w co przerodzi sia ta dyskusja.
Brzechwa juzkiedys napisał
" Po co wasz waśnie głupie
przecież i tak wszyscy zginiemy w zupie"
union123
zielenina
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 14:44

Postprzez dj » 20 lis 2008, o 11:37

a to feler, westchnął seler. a ja tam popieram pythona i czekam na konstruktywne wypowiedzi Panów Znawców Tematu Milsimowego. szczerze jestem ciekaw jak to się robi w ich wydaniu, może rzeczywiście jest uber pr000 i co najważniejsze skuteczne :]
Ostatnio edytowano 20 lis 2008, o 11:38 przez dj, łącznie edytowano 1 raz
שייך עד אלוהים
Avatar użytkownika
dj
kapral
 
Posty: 311
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 14:32

Postprzez eMAGie » 20 lis 2008, o 11:38

ehh

Python skończy się na wypunktowaniu Twoich imprez. Przytaczaniu znowu tych samych argumentów.

Ponownie zostanie rozgrzebana kwestia ran, samookreślenia się jako WZW/KIA.

itd.

edit PYT: każdy kto siedzi w warriorze ZNA słabości systemu i wady moich/naszych milsimów. Ale tu jest jak z demokracją i kapitalizmem- to nie jest idealny system, ale nie znamy nic lepszego. Może czas poznać.
Obrazek
eMAGie
kapral
 
Posty: 248
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 17:32
Lokalizacja: Kompania Nigdy Już

Re: DO SZPARGAŁA I KOLEGÓW

Postprzez HoHoL » 20 lis 2008, o 11:41

No i nazbieraliśmy jak dziad w torbę.

Rozumiem że tylko dlatego nie mamy jeszcze bana żebyś nie został posądzony o białoruski model demokracji ?

EDIT PYT: A widziałeś abym komukolwiek, gdziekolwiek zaproponował bana ? Moją słabością jest niestosowanie takich metod w dyskusji.

Nie będę odpowiadał za kolegów ale chętnie się dowiem w którym momencie dowolnej dyskusji na tym forum usiłowałem zniszczyć CCS ?

Gdzie używam jakichkolwiek epitetów względem moich adwersarzy ?

Mogę nie zgadzać się z poglądami jednostek ale daleko mi do naśmiewania się z mazowieckiego światka jako całości. Imponują mi postawy niejednej z działających tu grup. Część z tych ludzi znam osobiście innych znam tylko z forum.

Nie rozumiem twojego podejścia. Nie rozumiem w jakim celu tym postem nas napiętnowałeś.

Chętnie odpowiem na zarzuty tylko proszę je sprecyzować vide odnieść się do moich pytań z początku tego postu.
Avatar użytkownika
HoHoL
strzelec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 26 wrz 2007, o 10:42
Lokalizacja: 8 KPG

Postprzez Wieszak » 20 lis 2008, o 11:48

Jeśli chodzi o mnie to:
1. Nie chce zniszczyć CCS chcę go udoskonalać i od samego początku gadam z Yarlanem i KNJ i szukamy coraz lepszych rozwiazań które puszczamy w świat jako nasze stanowisko w dyskusjach - ( obecnie zdjąć czerwone szmaty z ranego, dodać serię liczoną za tyle kart ile ranionych stref)
2. Nie mówię że wiem jak powinien wyglądać prawdziwy milsim i nigdy takie słowa na tym forum odemnie nie padły ale mówię jak moim zdaniem powinien wyglądać milsim, lub czego dla mnie na nim być nie powinno
3. Nie mam stopnia wojskowego, bo w wojsku nie byłem i nie zamierzam obecnie, a to co czytam z wojskiem ma niewiele wspólnego.
4. Nigdy nikogo na tym forum nie wyzywałem, z nikogo nie kpiłem zawsze staram się zachowywać pewien poziom kultury wobec innych forumowiczów. Czasem się niezgadzamy ale próbuję dyskutować na poziomie. Nie toleruję tylko kpienia z "wygarowców" celowego przejaskrawiania pewnych postaw czy stylu. jednak nie atakuję ludzi za to po prostu widzą coś po swojemu ja walczyć o prawde nie będę za duży jestem by się oburzać że ktoś mnie przezywa.
5. W celu weryfikacji lądowiska na Pościgu odsyłam Cię do podsumowania Erto i Szpargała:
- Miejsce i sposób ewakuacji spełnia wymagania do prawdopodobnego ewakuowania Veroniki. Procedura czasowa wraz z nadaniem komunikatu została podana w sposób prawidłowy a oddział HRT znalazł się na potencjalnym lądowisku w oknie czasowym ustalonym przez organizatorów. Sporna kwestia wielkości lądowiska została przyjęta przez ErTo a sposób w który HRT dokonał oznaczeń drzew przeznaczonych do spiłowania/wysadzenia jako wystarczający do jego uznania.

6. Wywołałeś mnie do odpowiedzi a odpowiadam też za zorganizowanie z KNJ dwuch milsimów: "Operacja Pandora" i "Pandora Zero" nie wymieniłeś żadnych kwasów związanych z tymi imprezami więc jak oceniasz te owoce??

Nie wiem czego ode mnie oczekujesz i w czym tkwi problem. Ale musisz lepiej wyjaśnić bo jakoś nie czuję się adresatem twojego postu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wieszak
chorąży
 
Posty: 1334
Dołączył(a): 17 maja 2006, o 18:23
Lokalizacja: Ja sypiam w zsypie!

Postprzez dj » 20 lis 2008, o 11:48

ależ nie chodzi o punktowanie systemu pythona. prośba jest by chłopaki podali jak oni to robią, skupiając się na zaletach swojego systemu, nie wadach pythona. najlepiej jakby w ogóle wyobrazili sobie na chwilę, że żadnego pythonowskiego systemu nigdy nie było i opisali jak to się robi w ich stylu. umieram z ciekawości.
שייך עד אלוהים
Avatar użytkownika
dj
kapral
 
Posty: 311
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 14:32

Postprzez CASE » 20 lis 2008, o 11:51

To też jest niejako oficjalne ;) stanowisko RIR - chęć, bez najmniejszej złośliwości teraz, pojechania na milsim inny niż mazowieckie - robiony w Waszym stylu. Co prawda mnie osobiście bardzo nie podoba się CCS-P, ale nie w systemie tu rzecz, tylko w grywalności.
Obrazek
Irish Bloody Irish
Avatar użytkownika
CASE
sierżant
 
Posty: 515
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 21:22
Lokalizacja: Royal Irish Rangers

Postprzez GENUA » 20 lis 2008, o 11:53

Nikogo nie obrzucałem epitetami!!! a to że z uporem maniaka chcemy zrobić coś więcej, rozwijać nasze gry na podstawie szukania błędów nie w procedurach (takich jak czy aby napewno drzewa zostały wycięte...) a naszym wyszkoleniu czy sposobie rozwiązywania różnych zadań jest tylko potwierdzeniem tego że poprostu nam zazdrościsz i tyle :D .
Avatar użytkownika
GENUA
mądraliński
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sie 2007, o 09:44
Lokalizacja: RONIN COMPANY, GS-7 Mazowsze

Postprzez dj » 20 lis 2008, o 11:55

a może wreszcie zaczniecie nam opowiadać jak to się robi po waszemu zamiast znów robić flame?
שייך עד אלוהים
Avatar użytkownika
dj
kapral
 
Posty: 311
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 14:32

Postprzez Python » 20 lis 2008, o 11:57

Wieszak napisał(a):6. Wywołałeś mnie do odpowiedzi a odpowiadam też za zorganizowanie z KNJ dwuch milsimów: "Operacja Pandora" i "Pandora Zero" nie wymieniłeś żadnych kwasów związanych z tymi imprezami więc jak oceniasz te owoce??
.


Organizatorem głównym był Yarlan. Milsimy były w CCS i były bardzo udane.

Yarlan, jak wszyscy wiedzą położył OGROMNE zasługi dla systemu CCS, jego rozwoju i realizmu - oraz zasada w trzyosobowej zakapturzonej kapitule zasad. Yarlan tez na tym a ni innych forach nie dezawuuje systemu CCS. Dlatego nie wspominałem o JEGO milsimach.

Hohol, Wieszak. Nie zrozumcie mnie źle. Nie uważam Was za wcielonego diabła niszczącego CCS. Wiem że macie inne zdanie w sprawach pewnnych proceduralnych kwestii (ok. ja też mam).

Ale system wymaga wsparcia, a nie obrabiania mu dupy.

Więc jeśli macie KONSTRUKTYWNE pomysły na LEPSZY system - powiedzcie nam.
Python
kapitan
 
Posty: 5742
Dołączył(a): 3 sie 2005, o 17:34

Postprzez GENUA » 20 lis 2008, o 12:01

Dj zaraz znowu coś napiszę a ty stwierdzisz że to wogóle nie mieści się w twojwj głowie bo poprostu inaczej podchodzisz do zagadnienia... więc sam widzisz że ulepieni jesteśmy w innej gliny... Nie wymyślamy czegoś nowego tylko chcemy korzystać z najprostrzych rozwiązań bez zbędnych utrudnień. Dlatego szukamy pomysłów we wszystkich systemach jakie dostępne są na rynku...
Avatar użytkownika
GENUA
mądraliński
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sie 2007, o 09:44
Lokalizacja: RONIN COMPANY, GS-7 Mazowsze

Postprzez HoHoL » 20 lis 2008, o 12:03

samotny mściciel ...

Możesz mi wyjaśnić kolego skąd twoja napastliwość ?

Odnoszę wrażenie że robisz tu za prowokatora, za kogoś małego i chudego, który wchodzi do knajpy i zaczepia ludzi by wyszli na zewnątrz gdzie czeka brygada, która ich obije.

Mam nadzieję że mój osąd jest mylny.

Nikt Wam tu z rękawa nie wytrzepie alternatywnego systemu.
Po to zabieram głos w dyskusji i proponuje inne rozwiązania by istniejący niegłupi system rozwijać.
System jako silnik.

Jestem natomiast absolutnie przeciwny podejściu Pythona by wszystko spisywać w ramach sztywnych zasad typu jak chcesz wprowadzić trzecią stronę konfliktu to musisz o tym poinformować a jak nie poinformujesz to jesteś oszust. (uproszczenie)
Avatar użytkownika
HoHoL
strzelec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 26 wrz 2007, o 10:42
Lokalizacja: 8 KPG

Postprzez GENUA » 20 lis 2008, o 12:04

Jeśli chodzi o ścisłość to najwięcej epitetów używasz ty Python...
Ostatnio edytowano 20 lis 2008, o 12:05 przez GENUA, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
GENUA
mądraliński
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22 sie 2007, o 09:44
Lokalizacja: RONIN COMPANY, GS-7 Mazowsze

Postprzez Yarlan » 20 lis 2008, o 12:05

Python - Pandory były organizowane przez KNJ. Ja jako dowódca byłem głównym koordynatorem, jednak swój wkład w powstanie obu imprez włożyła niemała część Kompanii.

Moje uwagi odnośnie systemu CCS są efektem doświadczeń na naszych imprezach zamkniętych, otwartych oraz doświadczeniach z lat przedmilsimowych całego KNJtu.

Jako cały KNJ uważamy CCS za system fajny, grywalny i dość realistyczny i staramy się by takim nadal pozostał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yarlan
chorąży
 
Posty: 1418
Dołączył(a): 21 lip 2005, o 13:22
Lokalizacja: Kompania Nigdy Już

Postprzez dj » 20 lis 2008, o 12:08

hehe, mały i chudy, tak, to cały ja :] a tak serio, nie prowokuję i nie jestem napastliwy. ja NAPRAWDĘ chcę się dowiedzieć jaki jest WASZ pomysł na całość, nie wysłuchiwać po raz kolejny uwag pod adresem systemu CCS, ani jakiś dziwnych tłumaczeń. walić to. opiszcie chłopy jak to się robi w pomorsky style :D a ja obiecuję że nie będę walił prawideł w stylu: ależ to niekoszerne, tfu, tfu :D

EDIT PYT: CCS jest systemem warriorowym i ma bardzo wielu autorów. Ja jestem tylko jednym z nich.
שייך עד אלוהים
Avatar użytkownika
dj
kapral
 
Posty: 311
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 14:32

Postprzez HoHoL » 20 lis 2008, o 12:09

Jestem z Małopolski.
Avatar użytkownika
HoHoL
strzelec
 
Posty: 164
Dołączył(a): 26 wrz 2007, o 10:42
Lokalizacja: 8 KPG

Postprzez dj » 20 lis 2008, o 12:16

errata: bez uwag do podejścia pythona
milsim wg was (nie tylko pomorza).
שייך עד אלוהים
Avatar użytkownika
dj
kapral
 
Posty: 311
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 14:32

Postprzez Foka » 20 lis 2008, o 12:17

Mimo, że nie zostałem wymieniony z "nazwiska" to duchem jestem z "mącicielami" to krótko powiem moje zdanie:

Mimo, że początkowo udzielałem się w towrzeniu CCS dość dawno przestałem nawet to czytać, a thor nie przestał i mu nerwy siadają ;) Jak dla mnie za dużo reguł, regulaminów, zasad. Niedługo CCS będzie się składał z 3 tomów + 5 tomów załączników, a każdy gracz będzie musiał nosić PDA, bo wszystkie karty mu się nie pomieszczą.

Ja mam może dziwne i niezyciowe podejście, ale uważam, że milsima po prostu trzeba czuć. Żaden regulamin nie zastąpi wczucia się w klimat "to jest naprawdę". Jesli ktoś musi pytać "a czy mogę wziąć low'y zamiast real'i" albo "ja akurat spałem, więc sie nie liczy", to po prostu nie czuje tego i żadne zapisy nie pomogą. Ilość zapisów czy ustaleń powinna się ograniczyć do prostego systemu trafień (a CCS jest tak pokręcony, że łatwiej zrozumieć obliczanie całek nieoznaczonych) i przed grą określenie co ze względów technicznych jest umowne, a nie dosłowne (rzeka, granica, radar itp).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Foka
Moderator
 
Posty: 616
Dołączył(a): 13 gru 2005, o 17:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez CASE » 20 lis 2008, o 12:21

HoHoL napisał(a):
Odnoszę wrażenie że robisz tu za prowokatora, za kogoś małego i chudego, który wchodzi do knajpy i zaczepia ludzi by wyszli na zewnątrz gdzie czeka brygada, która ich obije.Trafiłeś, Python ma fake-konto, na którym wkurza Ciebie, żeby potem jako Python zażegnać. Jak strażak z OSP, który sam podpala bo ma płacone za wyjazdy do pożarów.
Ech, rozgryzłeś...
Obrazek
Irish Bloody Irish
Avatar użytkownika
CASE
sierżant
 
Posty: 515
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 21:22
Lokalizacja: Royal Irish Rangers

Postprzez Python » 20 lis 2008, o 12:25

Foko, wady systemu to my znamy.

Ale nie potrafimy zrobić lepszego systemu opartego o dane medyczne (rany), dane statystyczne z realnych konfliktów (podział kart w talii), czy specyfikacje techniczne broni.

Oczywiście, można zrobić system z 3 kartami - jednak nie znamy badań naukowych które by potwierdzały, że jest jakakolwiek korelacja między skutkiem trafienia pocisku z innej serii, a zadaną raną (czyli. tzw kumulowanie obrażeń), a statystyka nie wskazuje aby prawdopodobieństwo otrzymania konkretnych ran było równe.

Poza tym, można grać w CCS mając MINIMALNĄ wiedzę - po prostu się na tym traci symulację (np ginie się szybciej) - ale MOŻNA.

A tak apropos czucia milsima: Na B3 - to WIESZAK ogłosił "PREZRWĘ W MILSIMIE" - w trakcie walki zresztą. :D
Ostatnio edytowano 20 lis 2008, o 12:26 przez Python, łącznie edytowano 1 raz
Python
kapitan
 
Posty: 5742
Dołączył(a): 3 sie 2005, o 17:34

Postprzez apollyon » 20 lis 2008, o 12:25

zaraz- mnogość zasad pojawia się, bo trzeba robić tak, żeby było "jak na wojnie", realnie i huju muju dla tych, którym czegoś w życiu brakuje... a to jak na wojnie trzeba zamknąć w jakichś zasadach, bo to tylko gra... i sta te komplikacje...

Popieram Pythona- on zrobił CCS-a, do spółki z innymi i może nie lubić, jak mu się ktoś w niego wpieprza....
Ostatnio edytowano 20 lis 2008, o 12:26 przez apollyon, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
...we are APE's
Avatar użytkownika
apollyon
spamer
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 21 lis 2005, o 19:27
Lokalizacja: z PKS

Postprzez Yarlan » 20 lis 2008, o 12:25

Foka - teraz mieszasz wszystkie dodatki typu EMPEG, ROE itp itd - które nie są integralną częścią CCS.

Sam CCS to system ran, użycia pojazdów i pirotechniki - czyli rzeczy które trzeba, z takich czy innych względów symulować.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yarlan
chorąży
 
Posty: 1418
Dołączył(a): 21 lip 2005, o 13:22
Lokalizacja: Kompania Nigdy Już

Postprzez Kret » 20 lis 2008, o 12:28

opiszcie chłopy jak to się robi w pomorsky style a ja obiecuję że nie będę walił prawideł w stylu: ależ to niekoszerne, tfu, tfu


Identyfikowanie tego konfliktu z regionami do niczego konstruktywnego nie prowadzi.

Pozdrawiam

Kret
Kret
strzelec
 
Posty: 203
Dołączył(a): 31 maja 2005, o 20:28
Lokalizacja: Trojmiasto

Następna strona

Powrót do MILSIM - luźne dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron