Pozyskiwanie nowych terenów

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Pozyskiwanie nowych terenów

Postprzez Owca » 22 mar 2006, o 15:12

Witam!

Po oblikowaniu przez nas informacji o nowym terenie (określonym wstępnie jako "Ranczo Bena") odezwało się parę głosów mówiących o innych nowych miejscach. Może w tym wątku każdy, kto wie o takim miejscu w pobliżu Warszawy wpisał by taką lokalizację i w miarę możliwośći przeprowadzilibyśmy w tych lokacjach rekonesans.

Kilka osób powołało się też na swoje znajomości z AMW. Może bylibyście w stanie wydobyć z AMW listę ternów przekazanych przez tąże AMW Lasom Państwowym? Mielibyśmy gotową listę opuszczonych baz wojskowych (nie tylko stanowisk OPL, ale też koszar, magazynów, poligonów itp....). Agent???

Do dzieła! Idzie lato - może znajdą się nowe miejsca do zabawy!
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 16:02

Ja znam dwa miejsc ktore byłby bardzo fajne do gier.

1. To stara akademia celna o ktorej juz kiedys mowiłem tyle , ze wtedy był to teren o ktory kłociły sie 2 organizacje rzadowe ( nie mogli ustalic do kogo ona nalezy )
Ostatnio z kumplem pojechalismy znow ja sprawdzic i okazało sie ze ktos przejoł ten teren. Do konca tygodnia pojade pogadam z ochroniarzem i dowiem sie do kogo teraz nalezy i czy da sie jakos z kims dogadac.

2. Stary hotel " Pod debami ". Znajduje sie przy trasie jak jaedzie z wawy wałem ( niedaleko Strzelnicy 9 ). Teren jest juz od ok 3 lat albo i dłuzej nie uzywany. Ktos go kupił i stoi sobie i niszczeje ). Niestety jedyny kontakt z włascicielem mozna pozyskac dzwoniąc do agencji ochrony ktora sprawuje tam nadzor. Jesli oni dadza jakis namiar to byłoby miło.
To postaram sie załatwic w przyszłym tyg.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
UMP - 330fps:)
Młody
chorąży

Postprzez SoSeN » 22 mar 2006, o 17:18

Ja slyszalem od kumpla o starym wojskowym szpitalu ktory zaczeto budowac potem z niewiadomych przyczyn zostawiono go, jest podobno wykonczony(okna podlogi itd.) a wiec zobacze jak to wyglada i wogole. Podobno pilnuje tego tylko jeden maly piestek:) ale sie okaze. W sobote sproboje sie tam rozejzec i powiem co i jak :)
SoSeN
mądraliński

Postprzez dzeq » 22 mar 2006, o 17:31

Hejka w pruszkowie jest stara cegielnia. z zew. wyglada swietnie. duzy kompleks budynkow.

Wady: bez granatow - stoi w miescie
- ktos tego pilnuje i spuszcza psy
- jak mowie w miescie wiec czesc trzeba zamknac dla rozgrywek zeby nie strzelac przez okna na ulice.

Niedlugo powinieniem sie dogadac z cieciem

Poinformuje

Pozdrawiam

DZEQ
always outnumbered, never outgunned
dzeq
strzelec

Postprzez Długi » 22 mar 2006, o 18:15

Lasy Legionowskie. Duży kompleks leśny, drogi, okopy, leje po pociskach, łatwy dojazd. Nadaje się na bardziej spokojne scenariusze (patrole itp.). Wadą są okazjonalni spacerowicze, ale teren jest za duży aby byli wszędzie. Ponadto pirotechnika niewskazana - ostoja zwierzyny. Zresztą pirotechnika to tam pod mchem leży (latem znaleźliśmy granat moździerzowy kal. 120mm - stan bardzo dobry, mało używany).
Długi
plutonowy

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 18:22

SoSeN zapewne chodzi Ci o szpitan przy borowej. Teren naprawde swietny ale w bdb stanie wiec watpie ze nas tam wpuszczą.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez apollyon » 22 mar 2006, o 18:40

ludki, jak gdzieś czegoś pilnują, to też napewno nas tam nie wpuszczą... dla właściciela nie różnimy się niczym od zwykłych wandali, jeśli chcemy wejść bezpłatnie...
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 19:04

A kto powiedział , ze bezpłatnie?? Napewno trzeba sie liczyc z jakimis kosztami. Oczywiscie jak tylko zdobede jakis kontakt z ktorym z włascicieli to zacznie sie negocjacja ile od łebka.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez ross154 » 22 mar 2006, o 19:13

Rejon Grodziska Maz.:

1). Stara fabryka. ogrodzony kompleks 2 duzych hal, 2 budynkow pietrowych i 2 mniejszych budynkow.
+bardzo dobry dojazd: fabryka znajduje sie tuz przy stacji PKP (w zasadzie z stamtad juz dobrze ja widac)
+miejsca dla samochodow
-troche zdewastowana, pelno gruzu.
-niedaleko znajduje sie oddzial Strazy Pozarnej i czasem przyjezdza Policja (jak narazie nie robili nam problemow).
-obok jest miasto wiec granaty odpadaja
-teren nie jest rozlegly (optymalny dla 25-30 os)

2). Lasy w okolicy Makowki. Lasy przy strzelnicy charakteryzuja sie duza roznorodnoscia, sa zalesione pagurki (idelane do walki pozycyjnej) mlode choinki oraz las mieszany
+roznorodny teren
-uwaga na spacerowczow
-bliskie sasiedztwo tubylcow (bez granatow)
ross154
st. sierżant sztabowy

Postprzez GRD » 22 mar 2006, o 19:43

Hmm zapraszam na ul. Marsa :D tam to dopiero jest zabawa :D
HeHe

A teraz na poważnie...[mam dziś dobry humor i troche mną ponosi]
Długi napisał(a):Lasy Legionowskie. Duży kompleks leśny, drogi, okopy, leje po pociskach, łatwy dojazd.

W którym dokładnie miejscu ??
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez apollyon » 22 mar 2006, o 21:59

zamiast ile od łebka, lepiej się umawiać na stałą cenę...
i nie wiem jak to dokłądnie jest, ale z tego co mówił Owca, właściciel terenu ponosi odpowiedzialność, kiedy komuś się coś stanie... myślicie że ktoś bedzie mógł wziąć taką odpowiedzialność? ja tam bym się jednak rozglądał za terenem publicznym...
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 22:04

Na ten temat juz gadałem z kumplem. trzeba pogadac z jakims prawnikiem i dowiedziec sie czy wystarczy zwykłe oswiadczenie od graczy ze biora na siebie odpowiedzialnosc czy trzeba cos wiecej.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez apollyon » 22 mar 2006, o 22:23

no własnie tego szukałem w KC, ale to chyba niestety jest uregoluwane w jakiejś ustawie... Myslę że takie oświadczenie woli może służyć jako środek dowodowy, ale nie jestem pewien czy wyłącza taką odpowiedzialność całkowicie...
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez SoSeN » 22 mar 2006, o 22:36

Młody napisał(a):SoSeN zapewne chodzi Ci o szpitan przy borowej. Teren naprawde swietny ale w bdb stanie wiec watpie ze nas tam wpuszczą.

Oj wiesz ze jak maniacy czegos chca to predzej czy puzniej i tak tam beda :D "Mozg co dzis robimy?? Jak to Pinki, opanowujemy caly swiat!" ale po przez ASG :D :D
SoSeN
mądraliński

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 22:38

Ja obstawiam , ze nas za chu... tam nie wpuszczą.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez SoSeN » 22 mar 2006, o 22:53

No zobaczymy, ale tez mowil mi kumpel ze w strone wawy od swidra jest spoko opuszczony budynek gdzies niedaleko torow kolejowych, dostep ludzi z zewnatrz jest spory ale budynek podobno dosyc duzy wiec moze sie bedzie nadawal na odwzorowanie scenaruszy na grup AT :D :D W sobote bede wiedzial co i jak :)
SoSeN
mądraliński

Postprzez Młody » 22 mar 2006, o 23:28

Nie jest taki duzy. Parter i 2 pietra + piwnica ale jest dosc mały, teren do okoła w lato nawet fajnie by sie z nim grało podchodzenie do budynku. Ale teren dla max 20os.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez SoSeN » 23 mar 2006, o 00:23

Ty to chyba za duzo wiesz :P Chyba wlasnie ten :P No ale na 20 osob mogl by byc :) tak wiesz jak by sie nudzilo to szybkie zebranko i do dziela... :D Oj jeszcze sie zobaczy, Otwock do duzych nie nalezy ale jeszcze sie cos znajdzie ;) :)
SoSeN
mądraliński

Postprzez Długi » 23 mar 2006, o 10:26

GRD napisał(a):W którym dokładnie miejscu ??

Zaczynają się za północną granicą Choszczówki (W-wa Białołęka) - właściwie otaczają Choszczówkę od północy i wschodu. Za lasem jest Legionowo. Dojazd - do pętli 176, 133 i 5 minut z buta.
Długi
plutonowy

Postprzez GRD » 23 mar 2006, o 10:29

Yhmmm ... to już wiem o co biega. Cały teren ciągnie się od Choszczówki do Legionowa wzdłuż trakcji kolejowej, prawda??
No tereny całkiem przyzwoite ... ale dużo cywili się kręci ... zwłaszcza w lato.

Dzięki za odp. :)
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez Entomb » 23 mar 2006, o 11:54

Zwlaszcza Latem lub Zwlaszcza w Lecie. Dlaczego ja musze was poprawiac? to zadanie dla Dumka przeciez 8)
Glupi brak polskich liter w glupiej szkole.
A zeby nie bylo offtopic no to mlody ma racje. Fajny budynek na 20 osob, ale duzo dziur, i trzeba uwazac.[/list]
Brak
Entomb
st. sierżant sztabowy

Postprzez Długi » 23 mar 2006, o 12:09

GRD --> Im bliżej torów tym cywili więcej. Ale szczerze mówiąc znam może jakąś 1/5 tego obszaru - wydaje mi się jednak, że w kierunku wschodnim zagęszczenie cywili powinno spadać (nie licząc grzybiarzy jesienią). Teren naprawdę jest ogromny, a latem przypomina dżunglę. W jakiś weekend, gdy śniegi stopnieją, postaram się go dokładniej zwiedzić i zdam relację.
Długi
plutonowy

Postprzez GRD » 23 mar 2006, o 18:47

Entomb, sorki :D Polonista ze mnie nigdy nie będzie :D

Długi. To jak chcesz sprawdzać teren to sprawdź go od strony Legionowa. Od strony Choszczówki nic ciekawego :D poza Pub'em tóż pod lasem xD
Ścieżki/drogi w lesie są ułożone prostopadle/równolegle do siebie [tworzą prostokąty]. Pomiędzy nimi na tych prostokątach jest masa zieleni [drzewa/krzaki etc etc – tak jak mówiłeś, w lecie jest dżungla, … ale bez przesady]. Są pagórki, a także [co mnie zdziwiło] trochę okopów [ miałem wielki dylemat czy nazwać te dziury w ziemi okopami xD ]

Tyle co się orientuję od strony Choszczówki.
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez Tadeusz » 23 mar 2006, o 18:50

GRD napisał(a):Entomb, sorki :D Polonista ze mnie nigdy nie będzie :D

Długi. To jak chcesz sprawdzać teren to sprawdź go od strony Legionowa. Od strony Choszczówki nic ciekawego :D poza Pub'em tóż pod lasem xD
Ścieżki/drogi w lesie są ułożone prostopadle/równolegle do siebie [tworzą prostokąty]. Pomiędzy nimi na tych prostokątach jest masa zieleni [drzewa/krzaki etc etc – tak jak mówiłeś, w lecie jest dżungla, … ale bez przesady]. Są pagórki, a także [co mnie zdziwiło] trochę okopów [ miałem wielki dylemat czy nazwać te dziury w ziemi okopami xD ]

Tyle co się orientuję od strony Choszczówki.

Choszczowka to moje rodzinne strony
latem jest tam w lesie od groma turustow i parek kochajacych sie na kocach ułożonych we wgłebieniach po okapach i ziemiankach :lol:
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez GRD » 23 mar 2006, o 18:55

ohoo ... czyli że coś mnie omineło :D
GRD
st. sierżant sztabowy

Następna strona

Powrót do Miejscówki na Mazowszu