Lotnsko w Nowym Mieście n/P

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Lotnsko w Nowym Mieście n/P

Postprzez Jey » 29 lip 2009, o 21:16

Witam,
Chce wam przedstawić byłe lotnisko wojskowe, które znajduje się w Nowym Mieście nad Pilica. Od Warszawy jest to kawałek (ok 70km), ale da się dojechać. Teren jest dość spory (mam na myśli las i zabudowania w nim a nie sam pas startowy)
Ostatnio robiąc mały zwiad zrobiłem kilka zdjęć.
http://picasaweb.google.pl/Jeycob85/Lotnisko
Sporo magazynów, duży las a w nim drog dojazdowe, magazyny i budynki pomocnicze.
Inne informacje to jeszcze:
Profil NK, sporo tam zdjęć
http://nasza-klasa.pl/profile/24939082
Stron AMW
http://www.amw.com.pl/estate_product_in ... anguage=pl
Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lotnisko_N ... _nad_Pilicą
Na chwile obecna lotnisko jest wlasnością AMW
Obecnie pod główną brama spotkać można 2 panów do pilnowania pozostałości po dawnej jednostce. Większość budynków jest otwarta, te bliżej bramy 2 duże koszarowe zamknięte (ale dla chcącego..) Świetne miejsce na większe imprezy lub duże scenariusze, ale może i w swoim czasie za zgoda AMW a niedługo gminy będzie można tam sobie swobodnie postrzelać. Jeśli chodzi o ew zwiad nie powinno być problemu ze wstępem. A zawsze zostają 2 inne drogi dojazdowe z czego tylko 1 dla samochodów. W przypadku drugiej czeka wysadka przed bramą i dalej z buta lub rowerem.

Piszcie co sami o tym myślicie. Może ktoś ma jakieś dojścia do kogoś kto nas tam w pełni legalnie wpuści?
Mam 420fps, uważam że dużo.
Dobry -> Lepszy -> Radziecki
Jey
master of jojo

Postprzez Owca » 29 lip 2009, o 22:14

Ceny wynajęcia czegokolwiek od AMW są delikatnie mówiąc z kosmosu. Chyba, że ktoś ma jakieś znajomości. Ja w AMW nie mam. Z doświadczenia wiem, że łatwiej i taniej jest coś wynająć od Urzędu Gminy.
Jakiś czas temu był pomysł, żeby na tym terenie wybudować polskie Hollywood, ale upadł :twisted:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Jey » 29 lip 2009, o 22:30

Sądze że tu z cena problemów nie powinno być, (niby co im szkodzi wpuscic nas za free?) ale moge sie mylic. Postaram sie może do nich zadzwonić (AMW) i może coś bede wiedział. Chyba że ktoś z warriora ma jakieś dojscia. A co do polskiego hollywood to poprostu władza miasta nie pasuje obecnej wladzy;]
Jey
master of jojo

Postprzez echelon4 » 29 lip 2009, o 23:04

Jey napisał(a):Sądze że tu z cena problemów nie powinno być, (niby co im szkodzi wpuscic nas za free?) ale moge sie mylic

Nawet nie Wiesz jak się mylisz... :wink:
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Owca » 29 lip 2009, o 23:08

Nie dołuj go. Niech się sam zderzy z kapitalistyczną bezwzględnością... Miałem nadzieję, że podejmie walkę z AMW...
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez echelon4 » 29 lip 2009, o 23:24

To nie jest kapitalistyczna bezwzględność... kapitalizm kieruje się ukierunkowaną logiką... A to co się dzieje, przypomina raczej stado małp z jednym bananem na placu...
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Jachos » 1 paź 2009, o 16:31

Kuba, jak z tym lotniskiem? Coś się ruszyło do przodu? :?
<REVOLTA>
SPRZEDAM
==================================
PILNE:KONIEC CHIŃCZYKÓW?!
Jachos
sierżant

Postprzez v1nt3r » 1 paź 2009, o 17:28

Sprawdzałem około 1-2 lata temu.
10.000 pln = początek rozmów.
Cena idzie od wzmiankowanej w górę, nie w dół. 10k jest za dzień bez niczego dodatkowego. Odbywały się tam zloty jakichś włoskich fur z silnikami z odrzutowców :P.

Nie polecam włazić tam na "dziko". Są na to bardzo uczuleni (chyba niegdyś złomiarz miał wypadek z szybą czy coś). Teren w świetnym stanie za wyjątkiem kilku budynków. Bodaj 63 budynki do wykorzystania. Większa ich część ma elektryczność i szyby. Teren ogrodzony, dwie dziury w płocie "dla miejscowych" do skracania drogi między osiedlami ;-). Jeżeli ktoś chce na miejscu robić imprezę - da radę nawet wodę załatwić.

Dużo terenu pod MOUT/CQB, troszkę lasu i olbrzymia otwarta przestrzeń trudna do jakiegokolwiek wykorzystania w ASG.

Serdecznie odradzam korzystanie na dziko - może to spalić drogę do AMW wielu ekipom planującym duże imprezy na terenach zarządzanych przez wyżej wymienioną instytucję.

EDIT: mam coś około 500 zdjęć z terenu robionych pod kątem ew. wynajmu tegoż na imprezę. Jeżeli ktoś bardzo chce - mogę spalić z tym płytkę / wystawić na FTP. Tylko proszę - bez osób które nie mają co wieczorami robić... tylko osoby zainteresowane wynajmem terenu!
Nie ma mnie już na tym forum. Szkoda, że Administratorzy i Twórcy tego znamienitego forum nie mają jaj...
v1nt3r
st. sierżant sztabowy

Postprzez Jachos » 1 paź 2009, o 19:21

Vinter, ja tam uczyłem się na rowerze jeździć :lol: :wink:
<REVOLTA>
SPRZEDAM
Jachos
sierżant

Postprzez v1nt3r » 1 paź 2009, o 23:25

Jachos: no i?
Nie zmienia to faktu że grupa kilkudziesięciu osób w szpeju z replikami przyciąga uwagę.
Rowerzysta jakby trochę mniej...
Nie ma mnie już na tym forum. Szkoda, że Administratorzy i Twórcy tego znamienitego forum nie mają jaj...
v1nt3r
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 1 paź 2009, o 23:49

Czyli AMW jedynie o wynajęciu całości rozmawiać chce? Bo wiecie co mi świta w głowie? Armia ma kłopoty finansowe, wycofują wsparcie dla imprez (vide obóz commando), więc może teraz nie będą tak twardo negocjować? Co prawda nie wiem na ile skostniała jest ta instytucja, ale może warto właśnie teraz się dowiedzieć?
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez v1nt3r » 2 paź 2009, o 01:17

Ludziska, mylicie pojęcia:
AMW to nie Wojsko Polskie.
AMW to Agencja Mienia Wojskowego.
AMW nie ma problemów z kasą - uwierzcie mi. Mają pod swoją pieczą (administrują) dziesiątki, co ja gadam - setki świetnych gruntów. Z naszych pieniędzy - podatników oczywiście - idzie na tego utrzymanie i jest im z tym dobrze.

Jeżeli chcecie - uderzajcie do nich. Aczkolwiek nie zdziwcie się że każda kolejna osoba pytająca się (a miałem ten pech że po imprezie włochów tam uderzyłem) otrzymuje propozycję finansowo droższą (jest zainteresowanie = cenimy się!).

Warriorówki tam nie zrobicie, wybaczcie mi te słowa.
Jeżeli ma tam się odbyć jakaś impreza - to minimum na skalę Basry. A to najwyższa półka w Polsce w tej chwili...

Podtrzymuję swoją propozycję - jak znajdzie się firma lub ekipa która poważnie myśli o realizacji tam imprezy to odnajdę odpowiednie nazwiska które już wcześniej udało mi się namierzyć oraz dam zdjęcia i mapę terenu.
v1nt3r
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 2 paź 2009, o 01:28

Spokojnie, oddychaj: 1, 2, 3.... :lol:

Ja się tylko podzieliłem pomysłem na zasadzie skojarzenia kilku faktów ;)
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 2 paź 2009, o 02:08

A może chcecie kupić lotnisko? W sumie niedrogo - 129 hektarów za jedyne 2 000 000 pln - 1,55 za 1m2. W cenie 5 budynków o łacznej powierzchni 1016m2 i budynek trafo. Cena netto.
Dla proównania - N2 (całość) to około 35 hektarów.
Pole do popisu dla stowarzyszenia - można sprzedawać cegiełki po 500+VAT - w zamian za to ponad 322,5m2 gruntu na własność... Dalej Dalej! Dasz radę.
Ja kupuję cegiełkę numer 1.
Jeszcze tylko 3999 chętnych.
Jedyny minus - trochę daleko... Debrzno Wieś...
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=De ... tive=false
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Jachos » 3 paź 2009, o 19:56

v1nt3r napisał(a):Jachos: no i?
Nie zmienia to faktu że grupa kilkudziesięciu osób w szpeju z replikami przyciąga uwagę.
Rowerzysta jakby trochę mniej...

Chodziło mi, że teren znam...
<REVOLTA>
SPRZEDAM
Jachos
sierżant

Postprzez Jey » 13 paź 2009, o 00:08

Ale się temat ruszył, jakoś tak nie zauważenie przeze mnie. Napisze co się zmieniało. W sierpniu dzwoniłem do AMW, wtedy cenę juz ustalili minimum 1000-2000.
Były tez pogłoski ze lotnisko ma przejąć urząd miasta, niestety "przejmuje" już dłuższy czas.

Co do zorganizowania tam warriora, to cóż jedni mają tu daleko, inni np na N2.Zresztą nie widzę powodu czemu żadna jebanka nie mogła by się tam odbyć. (pomijając brak zgody)
Idealne miejsce by sie w stalkerów.

Co do wchodzenia tam na „dziko” to jest to normą terenu pilnuje 1-2 panów którzy siedzą w swojej kanciapie i często raczą się czymś dobrym (widziałem gdy chciałem na legalu wjechać) Rowerzysta – pieszy może być prawie nie do wykrycia. Co do strzelania się na dziko jak pisał v1nt3r też odradzam.

A jak by ktoś planował zrobić rekonesans niech da znać, mieszkam 200m od bramy.
Jey
master of jojo

Postprzez Biper » 13 paź 2009, o 23:22

Odnoście lotniska to jakieś dwa dni temu było o nim wspominane w ITVP.
Teren ponoć ma przejąć miasto, jakiś inwestor chce tam uruchomić lotnisko towarowe.
A na terenie bezpośrednio przylegającym do lotniska ma powstać strefa ekonomiczna.
Tyle było w materiale.
Biper
master of jojo

Powrót do Miejscówki na Mazowszu