Fort Piłsudskiego

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Fort Piłsudskiego

Postprzez Dalej » 15 mar 2009, o 13:41

Mamy nową miejscówkę.

Fort Piłsudskiego

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=fort ... =2&scale=2

Dzisiaj zrobiłem rekonesans:
http://dalej.biz/airsoft/fort_pilsudskiego/

Teren bardzo fajny, nie jest strasznie duży, ale nam wystarczy.
Teren bardzo pofałdowany, kilkadziesiąt garaży, jeden duży budynek 2 piętrowy (ktoś w nim zrobił halę CQB), kilka opuszczonych altanek.
Całość otoczona fosą.

Myślę że ze względu na rozmiary i ilość terenowych atrakcji,
będzie to miejsce dynamiczniejszych rozgrywek niż na SD czy N2.

Bezdomni są przyzwyczajeni, w sobotę rano się zmywają, potem sobie wracają.

Rozmawiałem z Policją, nie ma problemu.

Spacerowicze raczej tam nie zaglądają - po co im zasyfiony fort gdy niedaleko jest królikarnia.

Miejsce na parking jest, przed i zaraz za mostkiem.

W niedziele strzela się tam mała grupka z okolicy,
nie wiem kto tam bywa w soboty, podobno trafiają się większe grupy - kto coś wie, proszę o info w tym wątku, żeby nie było kwasów.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Sucha » 15 mar 2009, o 13:45

tam bywa sporo bezdomnych i sporo Policji. Wiem- bo jak chodzę tam na spacery to ZAWSZE się na obie grupy natknę przynajmniej po 2 razy :)
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez goorock » 15 mar 2009, o 14:46

byłem na Forcie Piłsudskiego z miesiąc temu przystrzelać replikę. Wszedłem na górę i stamtąd strzelałem w stronę garaży. Nie widziałem ani jednego bezdomnego ani policjanta.
Terenik niewielki ale sympatyczny. Wszędzie są ślady obecności asgejów - czyli kulki. Na niedzielne strzelanki jest świetny! I jest w centrum miasta. W nast. sobotę lub niedzielę bym tam zagrał.
Ostatnio edytowano 15 mar 2009, o 15:19 przez goorock, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Yeneth » 15 mar 2009, o 14:54

Teren bardzo fajny pod kątem naszego hobby i czasem używany przez lokalne środowisko (głównie weekendy). Niestety często można tam spotkać przedstawicieli obu wcześniej wspomnianych grup - policja i bezdomni. Ci pierwsi przepędzają malarzy (w obu znaczeniach) ale pozwalają na zabawę niewielkim grupom airsoftowym dopóki nie przekraczają one ~20-30 osób i nie używają pirotechniki.
Druga grupa traktuje teren jako dom ale bardziej okopują pobliskie działki niż same zabudowania fortu więc strzelając się wokół głównych budynków nikomu krzywdy się nie wyrządzi.
Obrazek
Yeneth
sierżant

Postprzez kuba a » 15 mar 2009, o 15:03

przecież ten temat już kiedyś był... :D

http://warrior.pl/forum/viewtopic.php?t ... 3sudskiego
Obrazek
kuba a
rekrut

Postprzez Dalej » 15 mar 2009, o 15:11

Yeneth - dzisiaj rozmawiałem z Policją. Ok?
Że bez-piro to naturalne.

Kuba - i co w związku z tym?
Byłem, sprawdziłem, rozmawiałem, nie widzę powodów by się tam nie strzelać.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez kuba a » 15 mar 2009, o 15:49

ja również nie widzę powodów by się tam nie strzelać :)
po prostu, mam w pamięci słowa regulaminu, który przestudiowałem, który mówi w w paragrafie drugim, punkcie trzecim:

"3. Zanim stworzysz kolejny temat, upewnij się, czy nie był już poruszany na forum "

http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=6432
a tamten temat jest w sumie identyczny :)
Obrazek
kuba a
rekrut

Postprzez Dalej » 15 mar 2009, o 15:56

oki :)
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Sucha » 15 mar 2009, o 16:15

A! HA! HA! Dalej, Ty Niedobry Adminie! :lol:
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez loozak » 15 mar 2009, o 18:08

Czasami tam bywamy (49 rs ) i bezdomnych jest niewielu szczególnie w zimę a policja która tam stoi to zazwyczaj drogówka łapiąca na dolnej lub znajomi nam panowie policjantowie którzy zazwyczaj przyjeżdżają do fortu się przespać rano :D
Grają tam za to inne teamy z którymi można by się umówić na to abyśmy się nie spotkali (są to po części osoby w wieku 10-14 lat) ale to raczej nie będzie problem bo mamy z nimi (jako taki) kontakt
Obrazek
loozak
kapral

Postprzez Dziki Romo » 16 mar 2009, o 23:14

Ludzie sami żądamy zaświadczeń od niepełnoletnich i przestrzegamy [?] regulaminu by nieletni nie brali udziału w strzelaninach -a tu taki kwiatek -10-14 lat Dzieci chcesz pod lufę postawić - przemyśl to co napisałeś kolego,[i lepiej by im nie wpadło do głowy postrzelać się z nami]
co zaproponowałeś - a co nasza banda jest mało liczna ?
Dopiero będzie problem[tak myślę] jak przyjedzie ze 120 osób .
Dla mnie teren może być.
Ostatnio edytowano 16 mar 2009, o 23:54 przez Dziki Romo, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Dziki Romo
kapral

Postprzez Yeneth » 16 mar 2009, o 23:35

Dziki Romo napisał(a):Ludzie sami żądamy zaświadczeń od niepełnoletnich i przestrzegamy [?] regulaminu by nieletni nie brali udziału w strzelaninach -a tu taki kwiatek -10-14 lat Dzieci chcesz pod lufę postawić - przemyśl to co napisałeś kolego,
Dla mnie teren może być.

Myślę że koledze loozak'owi chodziło o to aby tak się dogadać z tymi airsoftowymi juniorami aby nie spotkać ich "w celowniku" ;)

W kwestii ilości osób to grupy 30+ były tam raczej niemile widziane ale jest to prawdopodobnie kwestia dogadania z przedstawicielami lokalnej jurysdykcji :roll:

Dalej napisał(a):Yeneth - dzisiaj rozmawiałem z Policją. Ok?

Z ciekawości zapytam: z kim dokładnie rozmawiałeś?

Byłem tam dziś przestrzelić replikę i spotkałem chłopców-patrolowców. Z kilkuminutowej rozmowy wnioskuję że chłopaki maja przykazane przepędzać malarzy i mieć na oku bezdomnych. Plusem dla Nas jest fakt że przy pierwszym odruchu spisywania wszystkiego co się rusza, panowie schowali notesiki i poprosili czy mogą obejrzeć replikę ;)

Edit: Jesli miejscówka miała by być grana to sugeruje limit fps'ów jak dla CQB :roll:
Ostatnio edytowano 16 mar 2009, o 23:59 przez Yeneth, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Yeneth
sierżant

Postprzez Dziki Romo » 16 mar 2009, o 23:50

No to miło Cię potraktowali - oby tak dalej.
Obrazek
Dziki Romo
kapral

Postprzez Moris » 17 mar 2009, o 00:00

kilka razy strzelałem się na tej miejscówce.teren fajny choć strasznie zasyfiony...butelki, kupa śmieci, jakieś rozebrane auta. generalnie straszny syf. do tego raz wywalił nas mieszany patrol Straży Miejskiej i Policji. Nie dało się nawet z nimi normalnie porozmawiać. wynocha i już. Przez pewien czas nie jeździliśmy tam, żeby nie spalić miejscówki bardziej. jest 50/50, że tym razem wszystko będzie ok.
The ebb and flow of the Atlantic tides,
the drift of the continents,
the very position of the sun along its ecliptic.
These are just a few of the things I control in my world.
Moris
kapral

Postprzez Dalej » 17 mar 2009, o 00:29

Yeneth napisał(a):
Dalej napisał(a):Yeneth - dzisiaj rozmawiałem z Policją. Ok?

Z ciekawości zapytam: z kim dokładnie rozmawiałeś?

Z patrolem który rezydował wewnątrz fortu. Rozmawiałem z nimi o bezdomnych, strzelankach, obiekcjach Policji itp.

Ludzie będa parkowali na Idzikowskiego, tamowali ruch, łazili w te i nazad w karabinami w centrum sobotniego ruchu.

Prawda, dlatego moim zamysłem było parkowanie przy/wewnątrz garaży za mostem.
Tu:
http://dalej.biz/airsoft/fort_pilsudskiego/DSCF5006.JPG
http://dalej.biz/airsoft/fort_pilsudskiego/DSCF5007.JPG
Przed mostem zmieści się 6 aut.

Co do działkowiczów i innych:
Zamierzam użyć argumentu iż jesteśmy zdyscyplinowaną grupą i pomożemy w uprzątnięciu terenu tak by nadawał się dla ludzi.
Planuję też prowadzić lobbing wśród działkowiczów. W sobotę obszedł bym działki, porozmawiał z emerytami, rozdał ulotki.

Jestem przekonany że rzeczywiście lepiej pojechać tam w niedzielę.
Będzie mniej osób, spokojniej, lepsze takie rozwiązanie niż rzucać na nie do końca sprawdzony teren batalion ciężkiej piechoty warriorowej.
Zwłaszcza że obawiam się iż z racji bliskości miasta może podpiąć się pod nas banda pokemonów która będzie robiła syf, tak jak na Hucie.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez goorock » 17 mar 2009, o 01:30

popieram niedzielę i kampanię informacyjną.
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Janek337 » 17 mar 2009, o 10:32

Na terenie fortu przydałoby się zrobić porządek(jest masę śmieci, sporo szkła), loozak wspomniał o 10-14 letnich dzieciach, które można tam rzeczywiście spotkać, ale pewnie nie będzie problemu z dogadaniem się żeby na czas naszej strzelanki sobie poszły. Z policją był tam problem tak z rok temu, zaczęła przyjeżdżać, spisywać i wyrzucać z terenu fortu, powołując się na to, że jest to teren prywatny. Panowie byli do nas pozytywnie nastawieni, oglądali nasze repliki i sobie z nich strzelali. Na strzelankach fortowych, odbywały się w środy koło 18 i soboty/niedziele było koło dwudziestu paru osób. Graliśmy bez pirotechniki i raczej tylko na garażach.

Teren ma spory potencjał i świetną lokalizację. Może spotkamy sie tam w najbliższą niedzielę i trochę to ogarniemy?
nowe forum w w w .w e e k e n d - w a r r i o r s . p l

pozdr
Janek337
sierżant

Postprzez kotbury » 17 mar 2009, o 17:39

Skoro rozważany jest teren w obrębie Warszawy, to może fort szczęśliwice? podobny klimat:
http://img525.imageshack.us/my.php?imag ... zesny1.jpg
Bylem tam w ostatnią niedzielę, z grupką dzieci, jako sędzia :).

Na plus dla tego terenu można powiedzieć, że bezdomnych jest jedna grupa okolo 3 osoby, działki wokoło podupadają i są puste, policji ani straży miejskiej nie było w czasie naszego obytu. Teren jest zasyfiony jak wsztkie tego typu w Warszawie. Myśle, ze jeśli nie będzie huków i dymów to nikt się nie przyczepi. Jeśli Szanowni Bracia i Siostry w Asgeju zaczną się zastanawiać nad tym terenem, to podejdę tam z fotoaparatem.
Ostatnio edytowano 18 maja 2009, o 14:01 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
kotbury
rekrut

Postprzez Gazel » 18 mar 2009, o 01:38

Szczęśliwice były grane, wielokrotnie spotykaliśmy się tam w niedzielę. Policja była bodaj raz (przynajmniej przy nas), raz odbyło się krótkie spięcie z jakimś działkowiczem. "Biwakującym" na terenie fortu nie wchodziliśmy w drogę, a oni nam. Ogólnie rzecz biorąc, była to całkiem miła miejscówka na spotkania niedzielne do 30 osób, powyżej robiło się ciasno.

Ponadto, z tego co pamiętam, pojawił się swego czasu news, że teren ten wykupił pod inwestycję jakiś developer.

Ostatni raz byliśmy tam w okolicach lipca czy sierpnia 2008...
Obrazek
Gazel
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mamut » 20 mar 2009, o 16:16

Macie refleks chłopaki i dziewczęta (szczególnie Dalej ;p). Już kawał czasu temu daliśmy wam namiar na to miejsce, więc nie gadajcie że to nowa miejscówka.
http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=10286&highlight=pi%B3sudskiego

Sytauacja wygląda teraz tam tak, że zaparkować przed bramą może tylko kilka aut, reszta gdzieś w okolicy. Nie można piro używać, nie można przestrzeliwać replik nigdzie indziej jak na terenie fortu i wielce niezalecane jest łażenie w całym szpeju z pukawką na wierzchu na teren gry, jak się zaparkowało daleko.
To tyle.
Shamo Warsaw ASG Team

GG: 1633297
Mamut
rekrut

Postprzez Dalej » 20 mar 2009, o 16:20

No, potem zapomnieliśmy i znowu mi ktoś inny przypomniał.., i znowu ktoś narzekał że się nie nadaje... ;-)

Parkować będziemy przy bramie i przy garażach, NIE przy ulicy.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Mały » 20 mar 2009, o 19:59

Teren jesto podobno "prywatny" kiedyś jakis developer to kupił i czekał aż się rozsypie żeby zaorać i osiedle postawić.

Co do parkowania na terenie to raczej odradzam, chyba że służby bedą innego zdania. Jak tam kiedyś chcieliśmy zaparkować w taki sposób to po 30 min zjawił się patrol mieszany( SM i Policja) i kazali opuscić teren, pytali o zezwolenia od właściciela ,straszyli mandatami itp.

Nie wiem jaka teraz jest sytuacja z włascicielem.
Więc co do parkowania to raczej albo całkiem w garażach żeby z zewnątrz nie było samochodów widać albo z dala od fortu.

Inna sprawa że teren jest Zabytkiem więc nie za bardzo powinno się go "dewastować", to też było wspomniane przez SM.
GG: 7678522
Mały
kapral

Postprzez loozak » 21 mar 2009, o 14:27

Dziki Romo napisał(a):Ludzie sami żądamy zaświadczeń od niepełnoletnich i przestrzegamy [?] regulaminu by nieletni nie brali udziału w strzelaninach -a tu taki kwiatek -10-14 lat Dzieci chcesz pod lufę postawić - przemyśl to co napisałeś kolego,[i lepiej by im nie wpadło do głowy postrzelać się z nami]
Dla mnie teren może być.

Napisałem : Grają tam za to inne teamy z którymi można by się umówić na to abyśmy się nie spotkali

Czytaj całego posta a nie jakieś wyrywki to zrozumiesz
Obrazek
loozak
kapral

Postprzez Dziki Romo » 21 mar 2009, o 20:32

i lepiej by tak zostało .-niech lepiej sami się strzelają ze sobą.
Obrazek
Dziki Romo
kapral

Postprzez Scott » 22 mar 2009, o 21:05

Co do ewentualnych mandatów: dokąd właściciel nie oznakuje terenu i nie zakaże wstępu można się tam bawić legalnie. Za samo przebywanie na terenie nie ma podstawy prawnej na wlepienie mandatu. My osobiście nigdy nie mieliśmy problemu z Policją, co więcej spotykamy się z życzliwymi reakcjami panów policjantów.

Scott LRT
Scott
kapral

Następna strona

Powrót do Miejscówki na Mazowszu