Powrót na HUTĘ na dziko - dyskusja i sonda.

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Wracamy na Hutę na dziko?

Ankieta wygasła 27 lut 2009, o 15:00

Tak
58
21%
Nie
9
3%
Poczekam na wyniki negocjacji nad legalnym dostępem
201
72%
Wstrzymuję się od głosu
11
4%

Liczba głosów : 279

Postprzez swiety » 28 sty 2009, o 17:31

http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73 ... abryk.html

mnie trochę martwi ten czas ponieważ niedługo może nie być gdzie grac na hucie
swiety
zielenina

Postprzez Jachos » 28 sty 2009, o 17:34

Nigdy nie byłem, a być bym chciał. Nawet nie wiem gdzie to jest,ale słyszałem że jest to genialna miejscówa.
Moje zdanie to takie iż lepiej by było na legala tam jeździć, bo inaczej narażamy się na takich gości w niebieskich czapeczkach z którymi nie zbyt inteligentnie się gada(jak ktoś chce to może się mnie zapytać o co chodzi w tą sobotę na N2).
Co można zrobić?Uważam iż da się do gadać z każdym,nikogo tak naprawdę nie krzywdzić. Napiszmy wspólnie petycję do gościa, zbierzmy podpisy osób chętnych na walki tam.

Gdy właściciel zobaczy ilość osób chętnych,można negocjować stawkę np 8 zł osoby jeśli na warriorka tam wpadnie 40-50 osób to da to mu 320-400 zł za jeden wpad niezły biznes,zero podatku i problemu.
Dodatkowo można zrobić coś jeszcze...Przypomina mi się historia ode mnie z okolic. Taki gość w Domaniewicach (k/Nowego Miasta n/Pilicą) dostał korzystny kredyt na rozkręcenie interesu(paintball). Jak to zrobił?

Analogicznie do tego co jest napisane dalej,otóż zaprośmy gościa/gościówę na strzelankę, tylko potrzebny nam dodatkowy mundur,pingle jakieś i gnat dla niego. Niech z nami przykatuje i zobaczy że to jest całkiem fajna jazda. To może go przekonać...Nic do stracenia generalnie, a dużo do zyskania...
Jachos
sierżant

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 17:42

Zatem jakie w końcu poczyniono kroki w celu legalizacji miejscówki, gdyż jak rozumiem adminów lepiej byśmy zaczekali. ALE NA CO?

ps. Już chyba piąty post piszę z pytaniem o to samo, zaraz dostanę bana za spam :lol:
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez bizq » 28 sty 2009, o 17:49

Zagłosowałem z legalną opcją :)
bizq
zielenina

Postprzez dodo » 28 sty 2009, o 18:41

Panowie z mojej strony powiem że kontaktowałem się z firmą ochroniarską która widnieje na tabliczce na bramie. Powiedzieli że wstępu nie ma. Jesli dostaniemy pozwolenie od osoby odpowiedzialnej za ten teren (tu podano mi że jakiś Włodzimierz się tym zajmuje i wcale nikt nie mówił o żadnym Pirelli). Postaram się jak najszybciej uzystakć adres gdzie tego gościa mozna spotkać i czy będzie można z nim porozmawiać na ten temat. Jeśli chcecie coś szybciej zrobić to proponuje zadzwonić do ochrony pod numer widniejący na bramie. Jak tak zrobiłem ale nie mam czasu na razie na wyduszanie od nich kontaktu do tego kolesia.
ps. powiedziano mi że mogą dać tylko adres gdzie mozna się zgłości bo telefonu nie podadzą.

ps2. ale z drugiej strony wiem że niektórzy nawet z forum się tam strzelają nawet w dzień i nikt ich nie wygania z tamtąd więc myślę że ta ochrona to tylko tak z tabliczki a nikogo tam nie ma, chyba że jakieś sporadyczne patrole.

Jęsli nie uda się nic wynegocjować moim sposobe to jestem za tym by korzystać na dziko.
dodo
kapral

Postprzez Lubtak » 28 sty 2009, o 19:24

Zgadzam się w 100% z dodo, chyba że ktoś w końcu sensownie odpowie na pytanie szamotap'a.

Moim zdaniem mimo złej sytuacji na rynku mieszkaniowym, firma ta ma zamiar i to szybko zabudowac ten teren - http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... pekao.html
Lubtak
mądraliński

Postprzez mackoff » 28 sty 2009, o 19:51

W życiu tam nie byłem...

Jednak logicznie rzecz rozpatrując - jeśli jest szansa legalnego załatwienia terenu to grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Opcja 3.
Obrazek
mackoff
plutonowy

Postprzez swiety » 28 sty 2009, o 19:51

dodo
+1
nie ma co czekać bo możemy się nie doczekać
swiety
zielenina

Postprzez Blasted » 28 sty 2009, o 20:03

Pospiech wskazany jest tylko w dwóch sytuacjach. a to żadna z nich...
Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?
Blasted
sierżant

Postprzez Grucho » 28 sty 2009, o 20:18

jestem za tym aby strzelać się tam legalnie ale

w międzyczasie jak zawiesiliśmy działalność na hucie inne grupy asgejowców nadal się tam strzelają i jeżeli "spalą" miejscówkę, to będzie bez różnicy czy tam graliśmy czy nie i będzie "mogliśmy postrzelać się na hucie jak była jeszcze możliwość"

a jak przyjdzie co do czego to i tak ludzie spoza kręgów asg nie odróżniają Nas od innych grup i nie będzie "a to wy jesteście z Warriora? a to spoko, możecie wejść"
Grucho
rekrut

Postprzez Fala83 » 28 sty 2009, o 20:24

Oddałem głos za legalnym strzelaniem się na terenie huty po dogadaniu się z właścicielem bądź zarządzającym tym terenem. Według mnie jest to jedyny racjonalny i bez konfliktowy sposób na wejście na teren huty.
Fala83
rekrut

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 20:53

To chyba jest oczywiste, że każdy z nas chciałby legalnych miejscówek. Ja wcale nie forsuje strzelania na dziko, ale jeśli nic się nie dzieje w związku z legalizacją ( a z "odpowiedzi" na moje pytania wnioskuję, że nic się nie dzieje) to szkoda tracić miejscówkę tylko dla zasady. Jeśli ktoś napisze, że robi coś w kierunku legalizacji i jest szansa uzyskania pozwolenia to ok, czekajmy, bo oczywiście warto! Natomiast jeśli nikt tym się nie zajmuje to dlaczego nie jeździć od nowa. Huta przetrwa jeszcze może dwa trzy lata! więc pięć miesięcy naszej nieobecności to spory procent czasu który nam pozostał.KONKRETY A NIE OBIECANKI!
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez Chaota » 28 sty 2009, o 20:54

Legalniej i co chyba nawet istotniejsze z ubezpieczeniem (ja OC mam ale czy ktoś pokryje moje powyłamywane zęby??... chyba nie 8) )
Chaota
kapral

Postprzez emptymedal » 28 sty 2009, o 21:04

Poczekam na wyniki negocjacji nad legalnym dostępem...

Każdy as gej odpowiada za wizerunek kolektywu ...
Call me MEDAL

AKA
Namaxa Skórwessen
emptymedal
kapral

Lokalizacja: w-wa,Wola, TBS, R.A.S, Majestic, Renegaci (Nocarz.pl), Blackwater.

Postprzez BMP_Mad_Max » 28 sty 2009, o 21:20

Oddałem głos na opcję 1 i zgadzam się z Szamotap choć się bardzo wahałem. Miejscówka jest genialna, ale można ją bezpowrotnie stracić strzelając tam na dziko, ale z drugiej strony możemy sobie czekać i negocjować, aż w końcu na Hucie zacznie się budowa osiedla i tyle będzie z miejscówki.

Trzeba by się najpierw dowiedzieć co na temat budowy mówi sam inwestor/developer/właściciel, czyli w tym przypadku Pirelli.

P.S. Zanim developer dostanie pozwolenie na budowę ze wszystkich urzędów to trochę czasu minie jeszcze.
P.S.S. W sumie to jeszcze zieloni mogą się przyczepić o ptaki czy inne miłe zwierzątka i czas do rozpoczęcia budowy się wydłuży. To nam da szansę na pozytywne zakończenie negocjacji, ale w sumie to trochę abstrakcja i czysta teoria :)
I'm like a dog chasing cars! I woludn't know what to do with one, if i caught it!
- Joker
BMP_Mad_Max
kapral

Postprzez Ponton » 28 sty 2009, o 21:42

Raddar napisał(a):Zasadniczo jestem za poczekaniem na załatwienie legalnego wejścia, jednak z drugiej strony, Jak wiadomo strzelanki są tam non-stop, a Nikt nie powie nam później, (w razie zamknięcia miejscówki), że Warriora tam nie było. Oberwie się całemu środowisku, a my zostaniemy z krótkimi wspomnieniami tej uroczej miejscówki…

i tak to właśnie wygląda, dlatego jestem "za"
Ponton
master of jojo

Postprzez peregrine » 28 sty 2009, o 22:12

Opcja trzecia - czekamy.
Co do ubezpieczenia, to znajomy rodak z Francji zainteresował się okolicznym teamem asgejowym - i tam ubezpieczenie jest obowiązkowe. Nie wiem, czy dotyczy to całego kraju.

BMP_Mad_Max napisał(a): P.S.S. W sumie to jeszcze zieloni mogą się przyczepić o ptaki czy inne miłe zwierzątka i czas do rozpoczęcia budowy się wydłuży. To nam da szansę na pozytywne zakończenie negocjacji, ale w sumie to trochę abstrakcja i czysta teoria :)

Ptaki to wątpliwa sprawa, żeby tam coś naprawde cennego było, cała nadzieja w nietoperzach. Jest tam sporawo budynków, w których mogą zimować. Muszę nadać temat kolesiom od nietoperzy.
Chociaż jakby chcieli coś sprawdzić to legalnie właściciel ich tam też nie wpuści :wink:
peregrine
sierżant

Postprzez cube000 » 28 sty 2009, o 22:37

miejscowka jest warta tego, by moc zbierac sie tam legalnie. opcja 3. najlepiej poczekac teraz na wypowiedzi osob ktore cos dzialaja w celu zalatwienia jej legalnosci.
cube000
zielenina

Postprzez krst » 28 sty 2009, o 22:59

Opcja 3.
Nie ma po co generować ciśnienia.
Nie pierwsza miejscówka i nie ostatnia.
krst
rekrut

Postprzez Kamil* » 28 sty 2009, o 23:21

Zagłosowałem na TAK.
Co prawda jestem za tym, aby wyklarowała się sytuacja z legalnym wstępem, ale jeśli się to nie uda - wbijać na dziko. Nie ukrywajmy, że masa osób z warriora strzela się tam od dawna bez żadnych pozwoleń, a tylko oficjalnie tam nikt nie jeździ. Prawdopodobnie miejscówka niedługo zakończy żywot, a być jest to nasza ostatnia szansa na pobawienie się tam.
Rosyjski dresiarz
www.rus.mil.pl - forum poświęcone siłom zbrojnym ZSRR i FR
www.razwiedka.rus.mil.pl - GRH Razwiedka
www.zaporozec.net - strona domowa Zaporożca
Kamil*
st. sierżant sztabowy

Postprzez Lubtak » 28 sty 2009, o 23:37

Nawet jeśli budowa zacznie się za rok, 2 czy 4 lata, jako że jest nowy właściciel i ma plany do budowy tam osiedla to prędzej czy później postawi tam ogrodzenie i zamkniętą bramę wjazdową z ochroniarzem na stołku, a wtedy już żadnej możliwości pogrania nie będzie.
Odpowiadam TAK
Jeśli legalizować miejscówki to inne, takie na których nie będzie stało osiedle niedługo.
Lubtak
mądraliński

Postprzez krst » 28 sty 2009, o 23:55

Kamil: "Co prawda jestem za tym, aby wyklarowała się sytuacja z legalnym wstępem, ale jeśli się to nie uda - wbijać na dziko" = "Poczekam na wyniki negocjacji nad legalnym dostępem" ;)
krst
rekrut

Postprzez Perez » 29 sty 2009, o 00:28

Przyznam szczerze że nigdy tam nie byłem, ale chciałbym tam pojechać na legalu, mieć ten komfort psychiczny, że zaraz ktoś się nie zjawi i będą tego złe konsekwencje...
To jest tak samo jak w Sierpcu jest super miejscówka: stara parowozownia, tylko że jest jedno ale, parowozownia leży na brzegu PKP (ok250m od postoi pociągów towarowych itp) nie lubię tam bywać i rzadko tam jestem, a jeżeli już to nie pozostawiam śladu po sobie zazwyczaj ćwiczymy sobie taktykę po cichu, tak aby jak najmniej osób o nas wiedziało...
a postrzelać idziemy sobie do lasu parę km dalej, wycofując się oczywiście po cichu...
i tez próbujemy sobie zalegalizować te miejsce niestety właściciel nie wiadomo kto to wiec przynajmniej się staramy w policji coś poprawić abyśmy nie mieli konsekwencji i efekt jest taki, że chłopaki robią jak policjanci przykazali: po cichu i nie śmiecić aby oni nie musieli się tym zajmować...

jak na chwilę obecną byłem tam dwa razy w ciągu roku, na serio... wiec proszę nie rozpisywać się o tym miejscu

jestem za poczekaniem na legalizacje... chyba wokół Warszawy są inne miejsca może nie takie super jak Huta, ale coś zastępczego...
można coś znaleźć
Perez
zielenina

Postprzez Ziółek » 29 sty 2009, o 01:55

Carpe Huta :twisted:
Spieszmy się kochać miejscówki.
Tak szybko odchodzą.
Ziółek
master of jojo

Postprzez tytus_5 » 29 sty 2009, o 09:17

Dalej - wpozadku wobec calej spolecznosci bylo by jak byc choc odrobine powiedzial na jakim etapie zatrzymaly sie negocjacje i co jest robione w sprawie - enigmatyczne podejscie w stylu robie cos ale nie poinformuje o szcegolach jest nie wpozadku wobec wszystkich
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miejscówki na Mazowszu