Mokry Ług

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Mokry Ług

Postprzez habib » 24 lis 2008, o 12:19

Nigdy tam nie byłem ale wiem, że asgeje tam jeźdżą, także zamieszczam info jakie znalazłem, że nasze kochane miasto już rączki świerzbią ...

http://www.um.warszawa.pl/news/Kadencja ... V/1528.rtf
habib
chorąży

Postprzez Xasistis » 24 lis 2008, o 13:49

Całe szczęście, że te dokumenty dotyczą zagospodarowania przestrzennego terenu leżącego obok terenów, na których odbywają się gry. Co prawda w zaznaczonych granicach jest trochę terenu (o ile mi wiadomo podzielonego już na działki i częściowo sprzedanego), ale tuż obok jest go znacznie więcej i jest on ciekawszy (E i NE). Co więcej - wspomniane tereny, na których odbywają się gry z pewnych powodów mają status zagospodarowania: "zostawić tak jak jest".

PS: Gdyby komuś nie chciało się ściągać całości - poniżej fragment mapy, którym zajęli się włodarze Warsaw DC:
Obrazek
Xasistis
st. sierżant sztabowy

Postprzez moron » 27 lis 2008, o 19:44

habib, nie kapuje o co ci chodzi...
UM ma teren i cos z nim robi - to raczej dobrze...
rozmawialem z nimi i sa pozytywnie nastawieni na ewentualne imprezy ASG

teren na mapie nie obejmuje terenu rozgrywek
baaa... ciezko powiedziec zeby nawet przyjegal...
jest na nim jedynie miejsce gdzie zostawiamy samochody

teren gry ma status "zostawic jak" jest bo to teren juryzdykcji lasow panstwowych ktore to udostepniaja go wojsku...

ps. od razu mowie ze z nadlesnictwem rozmawiac nie ma sensu
panie sa tam bardzo chamskie, agresywne i bezczelne...
Obrazek
moron
sierżant

Re: Mokry Ług

Postprzez habib » 27 lis 2008, o 21:20

Moron, wczytaj się w mój post bardziej, od razu napisałem że jestem laikiem w temacie, przekazałem tylko znalezioną necie informację...
habib
chorąży

Postprzez Piasek » 27 lis 2008, o 22:26

Od niepamiętnych czasów już się strzela na "Mokrym", no i dodatkowy + że mam tam 10min piechotą :P

Co do samej legalności to nie ma co załatwiać bo już kiedyś było próbowane z leśniczym który mieszka obok terenu. powiedział kiedyś że zezwolenia oficjalnego nie da bo nie będzie brał odpowiedzialności jak ktoś wlezie na minę... więc dobrze wie że tam się strzela ale nic sobie z tego nie robi i jak to kiedyś koledzy powiedzieli: "... siedzi na ławce przed domem i pali blanta." :D
Obrazek
Obrazek
Piachu
Piasek
master of jojo

Postprzez moron » 28 lis 2008, o 11:30

habib, chodzilo mi o ta czesc wypowiedzi
nasze kochane miasto już rączki świerzbią

a informacji nigdy nie zaduzo :)

Piasek, lesniczy spoko ale od nadlesnictwa drewnica ktore jest szczebelek wyzej nalezy sie trzymac jak najdalej...
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Ziółek » 20 sty 2009, o 21:11

Tak miny :lol: I na czołgi trzeba uważać, a i bomba z samolotu może spaść :twisted: Największą niedogodnością są tylko spacerowiczo-grzybiarzo-rowerzyści z psami(na 4 łapach).
Ziółek
master of jojo

Postprzez moron » 20 sty 2009, o 21:43

Ziółek, takie to smieszne?
to ci powiem ze tam sa miny ktore moga wybuchnac
a wiem to od majora z pierwszej (chyba) brygady pancernej z wesolej i nadlesniczego z drewnicy...
problemy z pozwoleniami sa bo raz dali i skonczylo sie na dochodzeniu prokuratury dlaczego dzieci sie minami na poligonie bawily...
(dokladnie to wygrzebali i ulozyli na drodze)

czolgi sa tylko na malym terenie w wesolej bo tam jest wydzielony poligon czolgowy

jako ciekawostke powiem ze na srodku poligonu jest teren ogrodzony ktory jest zamknietym poligonem gromu
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Ziółek » 21 sty 2009, o 01:21

Może i masz rację ale z tego co wiem to ta część która jest użytkowana przez chłopaków wydaję się bezpieczna. A prawdopodobieństwo wdepnięcia na minę która mogła być tam założona przez naszych ojców albo dziadków jest takie jak wypadniecie przez okno w jakimś innym miejscu (rozgrywka asg). Trochę znam ten teren, nie chwaląc się to ja go pokazałem chłopakom z Sulejówka i Rembertowa(przynajmniej niektórym). I ja jestem przekonany, że tam wybuchło wszystko co już wybuchnąć miało.
Ziółek
master of jojo

Postprzez moron » 21 sty 2009, o 10:21

tu pewnie masz racje ale zawsze jakis debil moze sie przejsc nie w ta strone co powinien i cos znalesc 100m od miejsca gdzie chodzisz normalnie (fakt ze na tym poligonie sa 2 miejsca uzywane przez nas (na polnocy i na zachodzie))

ale nie wiem juz o czym my tu gadamy :lol:
na pewno zgadzamy sie ze miejscowka jedna z lepszych jesli chodzi o tereny zielone :D
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Ziółek » 21 sty 2009, o 19:37

Tak. :D
Ziółek
master of jojo

Postprzez Moses » 22 sty 2009, o 10:19

Ziółek napisał(a):Może i masz rację ale z tego co wiem to ta część która jest użytkowana przez chłopaków wydaję się bezpieczna. A prawdopodobieństwo wdepnięcia na minę która mogła być tam założona przez naszych ojców albo dziadków jest takie jak wypadniecie przez okno w jakimś innym miejscu (rozgrywka asg).

Obys sie nie zdziwil. W ostrowiku cwiczac sobie po zasadzce wbiegam w krztaluny i zamarlem widzac przerdzewialy pocisk mozdzierzowy, po tym incydencie zaczalem baczniej sie przygladac terenowi wokol i na kwadracie ok 300mx300m zauwazylem jeszcze co najmniej 3. Szczerze mowiac wali mnie to czy to cwiczebny czy nie wybuch, jednakze na poligonach wszelakich latwo wpasc na cos takiego i trzeba miec to na uwadze
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez Ziółek » 22 sty 2009, o 16:59

Ale to takie same prawdopodobieństwo ja znaleść dziurę na innej strzelance, jedyną różnicą będą skutki bo jak wpadniesz w taką to sam się skrzywdzisz. A jak wleziesz na minę to może oberwać ktoś jeszcze.
Ziółek
master of jojo

Postprzez moron » 29 paź 2009, o 11:01

Mała ciekawostka, na mapie samochodowej mam przez srodek Mokrego Ługu pociagnietą obwodnice :lol:
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez v1nt3r » 29 paź 2009, o 18:50

Warrior się kończy.

www.warrior.pl -> następca tego forum.
Nie ma mnie już na tym forum. Szkoda, że Administratorzy i Twórcy tego znamienitego forum nie mają jaj...
v1nt3r
st. sierżant sztabowy

Postprzez moron » 29 paź 2009, o 19:02

niech zyje spam! :D
Obrazek
moron
sierżant

Powrót do Miejscówki na Mazowszu