Huta- co dalej?

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

Postprzez Dalej » 28 sty 2009, o 10:35

Poza tym musicie pamiętać o problemach jakie były na Hucie, widzę że szybko pozapominaliście.

Egzekwowanie regulaminu Warriora było tam bardzo trudne, kwasów z róznymi dupkami była masa.

Mnie się już nie chce szarpać z ludźmi w ten sposób.

Jeśli uda nam się legalnie załatwić dostęp, wtedy będziemy mogli zmuszać ludzi do egzekwowania naszych zasad.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 11:55

w życiu nie załatwisz legalnie tego terenu (nie będe się zakładał :) ). Ilość chociażby studzienek wyłaniających się niespodziewanie zza krzaka i innych dziur, studni, zawalonych dachów sprawia, że Ja jakbym był właścicielem to bym chyba w dwie godziny osiwiał gdybym wiedział, że właśnie za moją zgodą chłopaczki z warriora sobie latają po terenie.Z hutą pamiętam problemy jakie były:
1. Jeden głupek ze swoja kilkuosobową bracią (była też tam upierdliwa kobieta) strzelał to zbrojonych szyb w "kirche". Wściekłeś się i ich op....łeś :) odpysknęli więc i ja im coś powiedziałem i się zamknęli, a najważniejsze, że przestali strzelać.
2.Kobieta z tej samej grupki udawała trupa, podchodziła do ludzi drogą, zdejmowała szmatę i zabijała.jak ktoś ją ubił wchodziła do pierwszego lepszego budynku po minucie ozdrowiona wychodziła i do boju!
gdy przy wszystkich ktoś zgłosił sprawę wyszły wyzwiska i przekleństwa z ich strony, a z naszej to w sumie dużo śmiechu bo chłopak tej diewuchy przekomicznie się kłócił.
Na sam koniec ta cała niesforna grupka się obraziła na warriora :twisted: , (w strzelance uczęstniczyło również asgqurde jak się o tym dowiedzieli to stwierdzili że ich też mają w życi)i sobie poszli.
Od tamtej pory więcej ich nie widziałem, więc wydaję mi się że sprawę załatwiliśmy jasno, prosto i bezproblemowo. Szczerze mówiąc sytuacja taka mogła wydarzyć się wszędzie! Na każdej miejscówce, na każdej strzelance. Soboty i niedziele na warriorze są OTWARTE i każdy może przyjść. To my pilnujemy zasad i ich przestrzegania przez współgraczy i jak widać chyba nam się to udaje.Szczerze mówiąc dobrze, że sytuacja ta się wydarzyła, gdyż dzięki niej wiemy, że w kwestii elementarnych zasad warszawskie i mazowieckie środowisko mówi jednym głosem, czyli, że potrafimy się dogadać.
Bez sensu po tych dwóch kwasach rezygnować z miejscówki na którą i tak wszyscy jeżdżą, a na którą legala się nie załatwi, chociaż i tak nikt tam do airsoftowców się nie miesza, od policji zaczynając, po cieciu kończąc.Tamta pamiętna strzelanka była strzelanką integracyjno badawczą i okazało się, że nie było żadnych problemów.Chłopaki (warriorowcy) którzy byli nie dawno, też nie mieli problemów. I nie walcze o to by móc umawiać się na innych forach by pojechać na hutę tylko chodzi mi o to by HUTA WRÓCIŁA DO ANKIETY SOBOTNIEJ.
ps. przepraszam za strasznie długi post ale zbieram się do napisania go od kilku miesięcy .
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez Dalej » 28 sty 2009, o 12:27

Słyszałeś o czymś takim jak ubezpieczenie grupowe?
Dalej
.....................
.....................

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 12:36

Dalej napisał(a):Ludzie z warriora jeżdżą na hutę, tylko nie pod szyldem warriora i nie na warriorze się zgrywają... ile razy trzeba to powtarzać.

Ale dlaczego??? bo wciąż nie mogę zrozumieć twoich argumentów. Czy po to, by było trudniej się umówić, czy po to, by nie można było przegłosować huty w ankiecie, czy po to, by ... no właśnie po co??? Ja nie widzę tu sensownego argumentu poza jednym- bo ty Daleju tak chcesz. Nie ma co się zasłaniać wizerunkiem warriora, bo to i tak na dłuższa metę nic nam nie da, gdy dojdzie co do czego to całe środowisko asg będzie potraktowane identycznie.I nie będzie wyjątków typu: tylko zrzeszeni w warriorze mogą używać replik asg czy coś w tym stylu. A jeśli będziemy na hucie, to będziemy mogli "bronić miejsca przed wandalami". Więc może jeśli ja nie mam racji, a większość decyzji warriorowych zachodzi drogą demokratycznych ankiet to i w tym temacie moglibyśmy zrobić głosowanie, chociażby, by zobaczyć co warrior sądzi na ten temat.
Ostatnio edytowano 28 sty 2009, o 12:38 przez szamotap, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez Mały » 28 sty 2009, o 12:37

darecki napisał(a):Dobra pitu pitu o Hucie.. ale nadal nic się nie zmienia.
Warrior nie jeździ na Hute (bo niby kurde czemu??) Inni jeżdżą na Hutę i "palą"miejscówkę aż miło... A My(warrior) trzęsiemy tyłkami jak dzieci z przedszkola i oddajemy miejscówkę...

Mi się to inaczej widzi.

Palenie miejscówki to czasem samo środowisko Warriorowe robi.(tia zaraz zostane zlinczowany :P)
Niestety ilość ludzi która się zbiera na sobotnich strzelankach czasem jest ogromna, szczególnie Huta była swojego czasu oblegana.
Masa zaparkowanych samochodów, takie rzeczy zwracają uwagę różnych osób i instytucji.
Małe grupki które się tam obecnie pojawiają nie robią takiej sensacji jak 100 osobowa ekipa.

To że służby porządkowe mają głęboko w du.. że tam ktoś wchodzi, to jeśli właściciel lub ochrona się w końcu wnerwi to może się to zakończyć nieciekawie.

Jeśli teren jest załatwiony legalnie (N2 często) to nie ma problemu.
Huty właściciel, zarządca, ochrona (niepotrzebne skreślić) nie da zezwolenia na wejście i zorganizowanie tam czegokolwiek.
No chyba że ktoś naprawdę ma bezpośredni kontakt z nim lub taką kasę żeby wywalić na wynajęcie że starczyło by na niejedną miejscówkę na rok z góry.
GG: 7678522
Mały
kapral

Postprzez Dalej » 28 sty 2009, o 12:39

Mówisz jakbyś forum nie czytywał.

To nie ja zadecydowałem o "zamknięciu" Huty, w każdym razie nie ja jeden, i mnie też Huty brakuje.

Ale masz rację, odpowiedzialność za tą kontrowersyjną decyzję się "rozlała" i nie wiadomo kto co za co.

W związku z tym zrobimy to teraz po mojemu - założę ankietę i temat do dyskusji, podejmiemy decyzję wspólnie, jako społeczność.

Mały napisał(a):No chyba że ktoś naprawdę ma bezpośredni kontakt z nim lub taką kasę żeby wywalić na wynajęcie że starczyło by na niejedną miejscówkę na rok z góry.
Bardzo cię proszę, nie gdybaj.
Ja jestem dobrej myśli. Dało się SD załatwić, inne miejsca też się da. :)
Ostatnio edytowano 28 sty 2009, o 12:41 przez Dalej, łącznie edytowano 2 razy
Dalej
.....................
.....................

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 12:40

No to zaparkujmy dalej i się przejdźmy te 200- 300 metrów.

Dzieki Dalej, że wziąłeś na poważnie moje poranne grymasy:) A ubezpieczenie grupowe to temat na inną dyskusję.
Ogólnie jestem za tym by takowe ubezpieczenie wykupić na każdą strzelankę, ewentualnie nawet może być okresowe ale jak mówiłem ubezpieczenie to na razie inny topic, chociaż popieram.
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez habib » 28 sty 2009, o 13:13

Szamotap, to nie tylko o te towarzystwo obrażalskich chodzi, na Hucie był też przypadek postrzału z mocnej repliki, gdzie polała się krew a winowajca się zmył bez wyjaśnienia sytuacji. W każdym razie ja jestem za przywróceniem tego miejsca do ankiety.

Mały napisał(a):Małe grupki które się tam obecnie pojawiają nie robią takiej sensacji jak 100 osobowa ekipa.

Czekaj, nie wiem czy miałem zwidy ale jak się mijaliśmy 18-ego to was było (na oko) z 70 chłopa.
habib
chorąży

Postprzez Mały » 28 sty 2009, o 13:19

Habib nie wiem co Ty pijesz dzień wcześniej ale liczenie to Ci nie idzie za dobrze. Bo 18 a 70 to nie jest nawet obok siebie.
No chyba że doliczyłeś do tego malarz ciecia na bramce i rowerzystów jeżdżących po terenie.
Imprezy powyżej 30 osób to ja dawno nie miałem okazji grac, a jeśli już to na pewno nie na hucie bo nie chciałbym nalotu mieć i żadnego mandatu albo latania po innych instytucjach.
GG: 7678522
Mały
kapral

Postprzez ryuzok » 28 sty 2009, o 13:20

na hucie nie ma jak być mało ludzi z jednego prostego powodu...to jest w warszawie i ma dobry dojazd, dlatego 3/4 osób z asg w warszawie leci właśnie na hutę, bo blisko i nie trzeba się męczyć dojazdem...
fakt,jest to olbrzymi plus,ale też i wada, bo właśnie w takie miejsca przybywają osoby którym nie chce się zapoznać z regulaminem cyz coś takiego, i potem są kwasy...

mimo to do huty mam sentyment, i też chciałbym tam jeszcze sporo strzelanek przebrnąć...
ryuzok
chorąży

Postprzez szamotap » 28 sty 2009, o 13:25

habib napisał(a):Szamotap, to nie tylko o te towarzystwo obrażalskich chodzi, na Hucie był też przypadek postrzału z mocnej repliki, gdzie polała się krew a winowajca się zmył bez wyjaśnienia sytuacji.

Taka sytuacja może wydarzyć się wszędzie.
Obrazek
szamotap
rekrut

Postprzez Dalej » 28 sty 2009, o 14:46

Dalej
.....................
.....................

Postprzez Vistule » 28 sty 2009, o 16:14

Ja taką małą podpowiedź podrzucę. Zróbcie sobie stowarzyszenie bez działalności gospodarczej (jak się skupicie i dobrze wypełnicie kwity to w 2-3 tygodnie załatwiice sprawę), ustalcie sobie miesięczne składki, powiedzmy 5 pln miesięcznie od każdego członka i sympatyka. Jako stowazyszenie, idźcie do firmy ubezpieczeniowej i dogadajcie się w sprawie ubezpieczeń grupowych dla graczy na strzelankach, za każdą osobę wchodzącą na teren gry a nie zrzeszoną w żaden sposób z wami bierzcie 5-7pln. Pamiętajcie że kasy stoważyszenia nie można wydawać na swoje potrzeby tylko na stoważyszenie. Za tą kasę kupowalibyście ubezpieczenia i dogadywali się z właścicielami terenów strzelanek. Kolejnym atutem jest to że nie załatwiacie sprawy na poziomie kasywki/nicka z forum, osoby całkowicie prywatnej którą każdy ma gdzieś tylko dumnie, z imieniem i nazwiskiem na wizytówce, jako instytucja - stoważyszenie. W brew pozorom to co piszę nie jest bez sensu, poprostu informuję was jak w tym kraju załatwia się tego typu sprawy.

Tu macie link do szablonu statutu LINK

Statut jest zatwierdzony przez uzrąd od wakacji i jest jednym z nie wielu poprawnych szablonów tego typu w sieci, należy tylko powymieniać niektóre słowa na airsoftowe i macie po problemie :-) Tak naprawdę nie jest ważne co tam jest napisane, ważne żeby przymuł-urzędnik wbił pieczątkę, potem robicie walne, ustalacie nowy statut i działacie po swojemu :P
Obrazek
AKS-74U 2952.8 fps + real-cap 30 BB + Metalizowane BB w krztałcie stożka ;)
Vistule
zielenina

Postprzez Escalon » 28 sty 2009, o 19:25

Ostatnia taka próba stowarzyszenia się rozmyła 8). Może jednak ''ekipa'' wróci do tego pomysłu.
Obrazek
Белая Смерть
Escalon
Generał Pimpuszko

Postprzez dodo » 29 sty 2009, o 20:20

Dzisiaj drugi raz kontaktowałem się z firmą ochroniarską której numer telefonu widnieje na bramie. Odebrał inny człowiek niż ostatnio co rozmawiałem ale dowiedziałem się kilku rzeczy:
1. Osoba odpowiedzialna za teren to Włodzimierz Zachuta/Zahuta (nie wiem jak to się pisze), znaleźć tego człowiek można w biurach Huty Warszawa
2. Teren jest rzeczywiście własnością Pirelli ale z tym panem mozna na ten temat rozmawiać
3. Ochroniarz powiedział mi że już ktoś się tym tematem interesował ale ten pan Włodzimierz raczej nie zgodzi się na dopuszczenie kogokolwiek bo mieli nieprzyjemności z tytułu obecności jakichś ludzi asg/paintball/ktoś inny, bo podobno komuś tam się coś stało i musieli kary płacić (huta/pirelli)
4. Na chwilę obecną ochroniarz powiedział że nie będą dopuszczać tam nikogo i że podobno zaostrzyli patrole w tamtym miejscu.

Nie wiem ile prawdy jest w tym co powiedział mi ten człowiek ale doradził że mozna iść do tego pana W i zapytać ale prosił rzeby nie mówić że to od ochrony wiemy o kontakcie z nim i żeby nie opowiadać że od x czasu tam się bawimy.
Mam zamiar udać się do tego człowieka i spróbować nawiązać kontakt. Może ktoś podpowie co mam powiedzieć i kogo będę konkretnie reprezentował, lub ktoś kto ma więcej obycia w takich sprawach zechce się za to zabrać? Jak mam zamiar zrobić tak jak powiedziałem ale nie mam na to zbyt duzo czasu więc nie umiem powiedzieć kiedy będą nowe wieści...
dodo
kapral

Postprzez maniek zabujec » 9 mar 2009, o 20:57

ruszylo sie cos w negocjacjach?
bóg musi kochać szaleńców bo stworzył ich tak wielu
maniek zabujec
rekrut

Postprzez darecki » 10 mar 2009, o 22:00

po spamuję razem z kolegą ;)

Coś wiadomo w sprawie Huty?????:)
darecki
kapral

Postprzez turos » 16 mar 2009, o 23:32

HEJ co z Hutą? Spamujmy razem, może coś z tego będzie. Bo na razie totalna olewka. Nawet jak nic nie ruszyło to mógłby to ktoś napisać.
...be like those soldier who die in a battle...
...be like Travis Pastrana... :)
http://flash.wrzuta.pl/audio/gOPaNNcU9Q ... ero_of_war
turos
master of jojo

Postprzez lonek » 15 kwi 2009, o 00:18

Nie widać postępów,
przynajmniej na forum.
Pozdro
lonek
plutonowy

Postprzez Bebef » 25 maja 2009, o 02:19

W tę sobotę wraz z kumplami w ramach eksploracji nowego terenu wybraliśmy się na strzelankę organizowaną przez qrde na terenie Huty ...
Podczas gry nie mogliśmy wyjść spod wrażenia jakie wywarło na nas te miejsce. Zarazem zastanawialiśmy się dlaczego to nie mieliśmy okazji zjawić się tu w towarzystwie łorjorowej społeczności. :roll:
Dopiero chcąc zagłosować w sobotniej ankiecie na Hutę odkryłem że takowej miejscówki nie ma dostępnej :( i grzebiąc dalej trafiłem na ten wątek na forum ...
Nie wiem z jakich powodów teren ten został wykreślony z ankiety ,ale podczas rozgrywki która trwała około 5 godz. nie dało się odczuć by ktokolwiek z ponad 50 zebranych tam obawiał się czegokolwiek takiego jak ewentualna interwencja panów reprezentujących firmę ochroniarską ,czy też policji.
Wręcz przeciwnie , towarzystwo tam zebrane sprawiało wrażenie jakby grywali tam przynajmniej raz jak nie kilka razy w miesiącu gdyż nie próbowali w żaden sposób ukryć swej obecności, a używanie sporej ilości granatów hukowych jak i fakt że w miejscu gdzie zaparkowaliśmy pojawił się patrol strażaków miejskich którzy nawet nie pofatygowali się wyjść do nas z samochodu zdaję się to potwierdzać.

I to było by na tyle ... HUTA RULEZZ !!! 8)
Bebef
mądraliński

Postprzez Dalej » 25 maja 2009, o 09:27

O powodach dla których Warrior przestał oficjalnie jeździć na Hutę było wiele razy pisane, poszukaj.
Nikt nikomu nie broni tam jeździć, tyle tylko że Warrior nie jest wykorzystywany do organizowania tam spotkań.

Parę miesięcy temu grupka od nas pojechała tam nieoficjalnie, najpierw ochrona ich pouczyła, a potem wygoniła policja.

Przekopałem się przez temat poświęcony wspomnianej przez ciebie strzelance.

http://www.asg.qrde.pl/forum/viewtopic. ... 5034#65034

Przede wszystkim, byłeś na czymś co jak widzę, nazwano Huta2 czy Huta1/5.

Po mapce i po zdjęciach poznaję, że to teren z drugiej strony, szerokim łukiem omijający bramę, stanowisko ochrony, i główny teren Huty.

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie= ... c05c9&z=15

http://s255.photobucket.com/albums/hh15 ... a/?start=0

http://picasaweb.google.pl/zabski123/Hu ... irectlink#

http://s255.photobucket.com/albums/hh15 ... ?start=120

Organizatorzy zrobili to zapewne w celu uniknięcia kontaktu z ochroną terenu. Jeżeli udało wam się uniknąć kontaktu z ochroną i z policją, to gratuluję, ale dla mnie niewiele to zmienia.
Właściciel jednoznacznie nie życzy tam sobie ludzi, ochrona ma rozkaz za każdym razem dzwonić po policję.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez moron » 25 maja 2009, o 10:09

Opisywana strzelanka nie byla organizowana przez ASGW tylko oglaszana u nas. HUTA jest u nas zbanowana z tego samego powodu co u was.

Kiedy pojawila sie HUTA2 wyslalem PW do Daleja z zapytaniem, czy tez zakazac czy nie. W zwiazku z tym, ze w odpowiedzi nie dostalem informacji w postaci "tak, wolałbym żebyście tam też nie jeździli" nie widzialem powodu zeby zakazywac. W swojej wypowiedzi zaproponowal nawet wspolne zorganizowanie tam duzej jebanki...

Na koniec dodam tylko, że nikt z Organizacji ASGW (Qrde) nie organizowal tam zadnej strzelanki.

PS. Tutaj macie dokladny opis http://www.asg.qrde.pl/forum/viewtopic.php?t=2632
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Stan » 25 maja 2009, o 10:45

Sprawa jest dość prosta jak dla mnie. Huta jako teren nielegalny (NIE, POWTARZAM, NIE DA SIĘ GO ZAŁATWIĆ LEGALNIE!!) i już raz spalony nie nadaje się na jebanki otwarte.

Małe grupki akuratnie wpasowują się w tę sytuację. Otworzenie huty na większe jebanki zaowocuje nowymi bramami i drutami.
Podobnie jak zaowocowało poprzednio.
Ankieta mówiła 3 razy w tyg. HUTA i warrior jeździł aż zajeździł.

"Ludwiku Dorn!! Sabo!! Nie podążajcie tą drogą!!"
Stan
rekrut

Postprzez Bebef » 25 maja 2009, o 12:00

Ano mogłem bardziej dogłębnie przeszperać forum w poszukiwaniu tego tematu zanim się udzieliłem :)
No ale po tej dozie informacji wszystko jest już dla mnie jasne jak słońce ...

Pozdrawiam
Bebef
mądraliński

Postprzez Dalej » 25 maja 2009, o 12:13

Drogi Moron-ie. Jeżeli mam jakiś szacunek, to nie zdobyłem go na wymuszaniu swojej woli na innych. Jestem ci wdzięczny za pytanie które wtedy mi zadałeś, jak wspomniałeś, moja odpowiedź nie była jednoznaczna.

Decyzja o odejściu Warriora z Huty była trudna i kontrowersyjna.
Została podjęta taka, nie inna, zła, lub dobra, ale broń boże nie chciałem wymuszać jej na innych.

Decyzję o odejściu Qrde z Huty musicie podjąć sami, bez zewnętrznych nacisków, i nie widzę absolutnie nic złego w kontynuowaniu gry na niej.

Po prawdzie, na większości terenów na których gramy jesteśmy bez pozwolenia, czyli w sumie nielegalnie.

Taka jest nasza rzeczywistość, i powolne przechodzenie z "nieoficjalnych" terenów na "oficjalne", jest trendem przewidzianym już lata temu, tak to się ma na "zachodzie", tak i prędzej czy później będzie u nas.
Dalej
.....................
.....................

Poprzednia strona

Powrót do Miejscówki na Mazowszu