A może Sahara ?

Tu rozmawiamy o miejscach gdzie się strzelamy.

Moderator: Escalon

A może Sahara ?

Postprzez don KOCURRO » 17 paź 2008, o 06:26

Witam !

Weteranom II Mazowieckiej Brygady Saperów słowo Sahara napewno jest znane. Podobnie zresztą jak i Rebeliantom z Nowiaka czy też Nigdy Jużom z Błonia. Otóż chodzi o rejon opuszczonej strzelnicy i poligonu minerskiego koło Kazunia.

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Wa ... =2&scale=4

Będąc w tejże jednostce dość częstym gościem ( biora mnie co roku do rezerwy ) jeździmy tam strzelać - ale uwaga - na trenażerach bo STRZELNICA NIE MA ATESTU I NIE MOŻE BYĆ UŻYTKOWANA. Podobnie rzecz się ma z poligonem. Nie można wysadzać bo jakieś ptaszki ze strachu sobie piórka kupką brudzą i zieloni zaprotestowali.
Takie mam info sprzed kilku miesięcy. Teren ogólnie jak widać jest dość obszerny, są transzeje itp.
Jednak minusem może być dojazd dla niezmotoryzowanych no i jednak dość duże otwarte przestrzenie. W lesie są ruiny fortu ale nie wiem czy jeszcze na terenie wojskowym.
Myślę, że sprawy związane ze wstępem możnaby załatwić z D-cą Brygady, skądinąd człek z niego porządny i nie popwinno być problemów.

Jest jednak jedno ale. Otóż teren ten znajduje się w składzie KPN i kwestia kto tam rządzi - D-ca II MBS czy leśniczy ?
Wie ktoś jaki jest stan prawny tego terenu ?
Choć idę przez Ciemną Dolinę
Niczego nie musze się trwożyć.
Bo pasterz S.A.R jest przy mnie
W obronie mej stanąć gotowy
Pasterzem moim jest S.A.R
I nie brak mi niczego.
don KOCURRO
master of jojo

Postprzez StarskiPL » 17 paź 2008, o 06:49

Obawiam się, że miejscówka jest za daleko od Wawy jak na sobotnie jebanki.
Vivere militare est
Obrazek
StarskiPL
kapral

Postprzez szamotap » 17 paź 2008, o 06:52

kurcze w koncu by sie desert przydal:) zawsze tak samo mysle o strzelnicy na strzeniowce:)
szamotap
rekrut

Postprzez Jumper » 17 paź 2008, o 07:10

Bardzo fajne miejsce może by warto zainteresować się pod względem milsimów?
Jumper
master of jojo

Postprzez darecki » 17 paź 2008, o 08:49

Nie polecam za to fajnego terenu na poligonie w Kazuniu - kilka kilometrów dalej w kierunku Wisły.
Ostatnio mocno nasiliły się nagonki Żandarmerii Wojskowej wespół z Leśnikami i Policją.
Chociaż teren bardzo ciekawy do jazdy...

Jedyna możliwość zabawy to : LEGAL.
Znalazłem kilka info o imprezach enduro/quad/etc w Kazuniu...
darecki
kapral

Postprzez Mariusz Żarczyński » 17 paź 2008, o 12:01

Teren fajny, Fort Cybulice też, ale jest jeden problem - to wszystko leży w granicach KPN. A zgodnie z ustawą o parkach narodowych jedyną działalnością na terenia parku może być ochrona przyrody. Wyjątków o ile pamiętam jest niewiele.
БPT Bперед !
Mariusz Żarczyński
st. sierżant sztabowy

Postprzez gumka » 25 paź 2008, o 14:18

Skoro teren był uzywany przez saperów z kazunia i krązy po nim żandarmeria - to nasuwa się pytanie -czy aby to teren bezpieczny jest ? Wiele świetnych terenów powojskowych lezy odłogiem i nie są na sprzedaż z powodu przepisów BHP, mianowicie; by teren mógł być udostępniony lub sprzedany powinien być oczyszczony z pozostałości nie tylko instalacji stałych pomilitarnych lecz i z tzw "pirotechnicznych niespodzianek" - a na to niestety Armia nie ma kasy i nawet nie jest taki teren wciągnięty do ewidencji AMW ! Armia się czasem zachowuje jak pies ogrodnika bo chieli by zarobić na sprzedaży lecz nie wiedzą jak ! Rok temu w AMW powiedziano mi, że jak znajdę wolny ich teren i będę chciał przejąć ze wszystkim gruzem oraz szmelcem co na nim jest - to zero problemu !
ZERO TOLERANCJI DLA POSPOLITEGO RUSZENIA !
Rzeczypospolita Szlachecka to ... historia a nie teraźniejszość !
gumka
sierżant

Postprzez lukdrz » 25 paź 2008, o 15:56

Może i na strzelnicy już nie strzelają, ale jest ona cały czas aktywna. Żołnierze przez wszystkie 7 dni w tygodniu pilnują jej jak oka w głowie. Jest kategoryczny zakaz wchodzenia na teren strzelnicy - w przypadku gdy ktoś złamie ten zakaz, od razu interweniuje żandarmeria, a gdy ktoś próbuje uciec... spuszczają psy, które całe szczęście są wyszkolone. Także jeśli nas dogonią to warto by było ustać w miejscu - wtedy będą przy nas warować do momentu, aż przyjdzie żołnierz. W innym wypadku - wiadomo.

Teren poligonu-pustyni moim zdaniem jest cały czas aktywny. Ostatnio wojsko miało tam ćwiczenia. I sytuacja jest podobna jak na strzelnicy - jeśli nie ma ćwiczeń wojskowych bądź wysadzania niewybuchów to zabłąkanymi duszami zainteresuje się żandarmeria lub leśnik (ma on prawo kontrolować to co się dzieje na tym terenie i może tak samo wlepić mandat). Jeśli natniemy się na ćwiczenia to wtedy postępowanie się trochę zaostrza.

Jeśli chodzi o Fort VII w Cybulicach i Magazyny w Borze Kazuńskim to te obiekty należą do KPN. Przebywanie na nich jest zabronione.

W tym rejonie działa też bardzo niemiły pan leśnik z siwą bródką ;]
Wszyscy znają go z pamiętnej akcji w Czosnowie.
Strasznie nieugodowy facet i sypie mandatami jak leci - prawdziwy leśnik z powołania :)
Na naszych imprezach ma zawsze swoją stronę konfliktu ;]

Teraz ważna informacja. Bezprzypałowe wejście na te tereny jest możliwe (nawet wejście na poligon). Wszystko trzeba uzgadniać z Dyrektorem Kampinoskiego Parku Narodowego.

E-mail: dyrekcja@kampinoski-pn.gov.pl
Sekretariat Dyrektora Parku: (022)72265 59
Godziny urzędowania: pn-pt 7.30 - 15.30
Obrazek
lukdrz
strzelec

Powrót do Miejscówki na Mazowszu